Neste blogi

Neste magus trikk Soome WRC rallil muutis ootamatu tooraine puhtaks kütuseks

Võidukas Toyota Ott Tänakuga roolis Neste Rally Finlandil.Foto: Neste Rally Finland

Augusti alguses Soomes toimunud Neste Rally Finland üllatab igal aastal ka mõne keskkonnasõbraliku ettevõtmisega. Sel aastal tegi Neste magusa ringmajanduse triki, mille abil muutis võistlusel pakutud churrode tegemisest üle jäänud jääkrasva puhtaks kütuseks, mis tehtud täielikult taastuvallikatest.

Lisaks sellele, et korraldajad kasutasid oma tööautode tankimiseks taastuvallikatest valmistatud Neste MY Renewable Diesel™ diislikütust, kasutati sedasama puhast diislit ka Neste MY Arenal elektri tootmiseks. Samas võib öelda, et see elekter saab tulla allikast, mille süsinikujälg on üsna olematu. Nimelt kogus Neste kokku jääkrasvad, mis tekkisid võistluspaikades mehhikopärase magustoidu churrode valmistamisel ja tegi sellest kütust. Churrod on maiustus, mida praetakse õlis ja seega tekib ka palju jääkainet, millega tavaliselt midagi vajalikku ei tehta. Samas sobib see ideaalselt Neste MY Renewable Diesel™´i tooraineks. Churrode õlitrikk tehti selleks, et rallil osalejad – nii pealtvaatajad kui sõitjad paremini teadvustaksid ringmajanduse vajalikkust ja jäätmete maksimaalset ärakasutamist.

Võib ka öelda, et tegemist on Neste jõulude ajal korraldatud jõuluprae rasvade kogumise ürituse suvise analoogiga, mille käigus tehakse kütust toorainetest, mis muidu jäätmeks on tunnistatud. Jõulurasvade kampaania on viimastel aastatel osutunud väga edukaks, sest Soome pered on annetanud igal aastal aina enam jääkrasvasid, mida saab kasutada kütuse tootmiseks. Eelmisel aastal oli näiteks annetajaid 185 000 peret. 

Neste MY Renewable Diesel™ on kütus, mis toodetakse 100% jäätmetest ja jääkidest. See sobib sajaprotsendiliselt kõigile diiselmootoritele, nii uutele kui vanadele ning ei tekita mingeid kõrvalnähte peale selle, et põleb puhtamalt, kui traditsiooniline fossiilsetest allikatest pärit diislikütus.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.