Neste blogi

Neste omandab ligipääsu märkimisväärsele kogusele kasutatud toiduõlile USAs

Neste, mis toodab maailmas kõige rohkem taastuvtoorainest – prügist ja jäätmetest – diislit ja lennukikütust, omandas 100-protsendilise osaluse USA ettevõttes Mahoney Environmental, mis kogub ja töötleb ümber kasutatud toiduõli.

Tehing toetab Neste püüdlusi ehitada üles globaalne prügi ja jäätmete tooraineplatvorm, mis rahuldaks maailma kasvavat nõudlust taastuvtoorainest toodete järgi. Samuti parandab see Neste konkurentsivõimelisust globaalsel prügi ja jäätmete tooraineturul.

Neste presidendi Peter Vanackeri sõnul on see oluline samm Neste kontserni kasvustrateegias. “Selle tehinguga saavutame me ligipääsu märkimisväärsetele kogustele kasutatud toiduõlile ning platvormile, millele rajada meie toorainega varustamise süsteem Põhja-Ameerikas,” ütles Vanacker.

Kasutatud taimeõli on üks rohkem kui kümnest toorainest, mis on Nestele kättesaadavad, et toota taastuvtoorainest diislikütust, keskkonnasõbralikku lennukikütust ja toorainet taastuvate polümeeride tootmiseks. Laiem toorainebaas loob eeldused suuremaks paindlikkuseks ning võimaldab Nestel tegutseda turgudest ja klientide vajadustest lähtuvalt. Ning sõltumata sellest, millist taastuvat toorainet kasutatakse, lõpptoodang on alati tippkvaliteediga.

Mahoney Environmental kogub kasutatud toiduõli restoranidest, hotellidest, spordikompleksidest ja lennujaamadest. Kogutud õlijääke eeltöödeldakse, mis muudab need taaskasutuskõlbulikuks toormeks ning seejärel on see võimalik uuesti toorainena kasutusele võtta.

Neste on 3. kohal maailma jätkusuutlike suurettevõtete Global 100 nimekirjas. Ettevõtte premium-klassi taastuvtoorainest tooted võimaldavad era- ja avaliku sektori ettevõtetel loobuda fossiilse kütuse kasutamisest, vähendada oma süsinikujalajälge ja saavutada oma keskkonnasäästlikkuse eesmärke. 

2019. aastal Neste poolt toodetud taastuvtoorainest tooted aitasid vähendada kasvuhoonegaaside globaalset emissiooni 9,6 miljoni tonni võrra. See on sama palju kui eemaldada 3,5 miljonit sõiduautot teedelt üheks aastaks. Nestele kuuluvad rafineerimistehased Singapuris, Rotterdamis ja Porvoos, kus toorainena kasutatakse laia valikut jätkusuutlikke materjale ning kus toodetakse Neste premium-klassi taastuvtoorainest toodangut, mida müüakse üle kogu maailma. Neste teatas 1,54 miljardi dollari suurusest investeeringust Singapuri tehasesse, mis oluliselt kasvatab Neste MY taastuvtoorainest diislikütuse ja jätkusuutliku lennukikütuse  tootmismahtusid.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.