SEAT

Kuidas autotootjad uutele mudelitele nimesid valivad?

Fotod: Seat.

Kuidas vanemad lapsele nime valivad? Enamasti alustatakse mitmete valikute kaalumisega. Nimi võiks peegeldada neid omadusi, mida vanemad oma lapses näha tahavad.

Isegi kui nad sellele teadlikult ei mõtle. Enamasti alustatakse mitme variandiga, mille vahel siis lõplik otsus tehakse. Tihti konsulteeritakse pereliikmetega ja paljude jaoks on oluline, et nimi ei oleks vähemalt nende lähiringkonnas liialt levinud.

Kuigi see võib tunduda veidi üllatav, käib ka autole nime valimine läbi sarnase protsessi. Heidame pilgu tagasi aega, mil Tarraco linnamaasturil veel nime polnud ja vaatame, kuidas üks mudel endale nime sai.

“Esimese asjana võetakse arvesse brändi tunnusjoont ja mudeli iseloomu,” selgitas Seati turundusdirektor Lucas Casasnovas. “Seat on nooruslik ja selle väärtuste hulgas on dünaamilisus ning kirg disaini järele. Sel juhul pidi see ühtima suure linnamaasturi DNA-ga ja tekitama tunde ruumikusest ja robustsusest.”

Oluline on ka hääldus. “Nimi ei tohi olla liiga pikk, muidu ei ole seda kerge meeles pidada. Selle mudeli jaoks tahtsime viie või kuue tähega nime,” rääkis Casasnovas teisest olulisest põhimõttest. Kuna uue mudeli nime hakatakse hääldama üle 80 riigis, kus Seat sõidukeid müüb, peab nimi olema kõikides keeltes hääldatav ega tohi mõnes keeles midagi ebaviisakat tähendada.

Kui esimesed valikud on tehtud, tuleb veenduda, et nimi on unikaalne ehk et seda on võimalik seaduslikult kasutada. Selleks kontrollitakse, et nimi poleks kuskil ülemaailmselt kasutusel. Kuid isegi kui Seati töötajatele nimi meeldib, ei saa teha ennatlike järeldusi.

Seetõttu küsitakse fookusgruppidelt hulga küsimusi: “Mida see nimi esile kutsub? Millele see sind mõtlema paneb? Kas see nimi on sinu arvates tugev?”. Need on vaid mõned küsimused, millele erinevates riikides asuvad testgrupid vastama pidid, et Seat saaks olla kindel tulevase mudelinime edukuses.

Viimane sõna jääb rahvale. Peale lauale jäänud nimede seas lõpliku valiku tegemist kuulutati “finalistid” Frankfurdi autonäitusel välja ja rahvale anti võimalus oma lemmiknime poolt hääletada. Tänaseks on muidugi teada, et võidutses Tarraco, kuid sama hästi oleks Seati suurima linnamaasturi nimeks võinud saada Alborán, Aranda või Ávila.

SEAT. See on täpne saksa kvaliteet ja kirglik hispaania disain. Aitame Sul SEATi kohta rohkem teada saada.

Märksõnad: , , ,

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.