SEAT

SEAT lisab oma mudelitele hulga uusi funktsioone. Millised need on?

Fotod: SEAT.

SEATi sõidukite perekond üha laieneb, mis toob kaasa ka hulgaliselt värskeid tehnoloogilisi funktsioone ja uuendusi. Kuigi juba praeguse aja SEATid on täis erinevaid juhiabisid ja mugavusi. 

SEAT otsustas oma praeguse mudelirivistuse teha veel ihaldusväärsemaks, lisades juurde mõningaid funktsioone ja täiustusi.

Millised muudatused mudeleid ees ootavad?

Alustame autotootja kõige väiksemast mudelist SEAT Miist, mis ühtlasi on ka nende esimene täiselektriline sõiduk. See on linnaauto, mis seob omavahel tipptasemel jõuülekande ja kõrge ühenduvuse taseme, nüüd tuleb baasvarustusse ka DAB+ raadio. 

DABist on DAB+ tehnoloogia kordades tõhusam — see leiab üles palju rohkem raadiojaamu ja tagab parema helikvaliteedi.

SEAT Ibiza ja Arona mudelite keskmeks on ühenduvus — mõlemal sõidukil on SEAT Connect süsteem. See tehnoloogia annab kasutajatele multimeediasüsteemi abil juurdepääsu rohkematele funktsioonidele.

Autoga saab ühendada ka mõlemal operatsioonisüsteemil (Android või iOS) toimiva nutitelefoni. Lisaks on mõlema mudeli puhul võimalus kasutada SEAT Connect rakendust. Nutiseadmesse alla laetuna saab rakenduse kaudu kaugjuhtida erinevaid funktsioone, näiteks suunatuled põlema panna.

Täiesti uus SEAT Leon jõuab tootmisse tänavu sügisel. Tugeva disainilahenduse ja laia mootorivalikuga Leon on tulevikuks igati valmis. Ja seda enam valmis, et sõiduk saab alla 18-tollised valuveljed, mille värvivalikusse kuuluvad Cosmo Grey ja Nuclear Grey. 

Praktilisuse poole pealt lisas SEAT pagasiruumi suurema 230V pistikupesa, seda nii 5-ukselisele kui ka Sportstoureri kerele.

Enim uuendusi saab linnamaastur Tarraco

Hispaania autotootja suurimast linnamaasturist SEAT Tarracost saab nüüd, pärast mitmeid uuendusi, oma segmendis kindlasti tugev konkurent. Kõige enam võib muutusi märgata linnamaasturi välimuses.

Alustame tagumisest pikast, tulest tuleni LEDvalgustist, mis teeb maasturi visuaalselt atraktiivseks — see on uuel Tarracol standardvarustuses. Värvivalikusse on lisandunud kaks uut tooni: Merlot Red ja Dolphin Grey. Avades ukse, kuvatakse maa peale tekst “Hola!” — niimoodi tervitatakse juhti ja kaassõitjaid autosse sisenemisel.

Värskendamata ei jää ka SEATi linnamaasturi kapotialune — sinna lisatakse jõudu juurde. Bensiinimootorit autotootja uuendada siiski ei raatsinud ning jätkab neljasilindrilise 1,5-liitrise TSIga, mille koguvõimsus on 110 kilovatti. Uuenduse sai aga käigukast — ning vanakooli meeste rõõmuks on see manuaalne! 

Kui bensiinimootor kilovatte juurde ei saanud, siis diisel saab küll. Nimelt tõstetakse kaheliitrise TDI mootori jõudlus 140 pealt 147 kilovati peale. Käike vahetab DSG seitsmekäiguline topeltsiduriga automaatkäigukast.     

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.