SEAT

Seat suutis püstitada järjekordse müügirekordi

SEATi septembri müüginumbrid seadsid järjekordselt uue rekordi. Alates tänavu jaanuarist on tootja müünud ülemaailmselt 415 600 sõidukit, mida on 17,1 % rohkem kui möödunud aasta sama perioodi vältel (354 900).

See tähendab, et jälle on murtud aastasse 2000 ulatuv rekord – seekord siis jaanuarist septembrini müüdud sõidukite müüginumber. Hoolimata sellest, et möödunud kuul müüginumbrid 20,6 % langesid, on firma tänavu teel rekordaasta saavutamiseni.

Senine müügiedu on saavutatud eeskätt tänu Euroopa suurimatele turgudele, mis on kõik tänavu kahekohaliste kasvunäitajatega. Suurimaks turuks on Saksamaa (90 400 sõidukit), millele järgnevad Hispaania ja Suurbritannia – kõik on tänavu varasemad  rekordid murdnud.

Septembri näitajaid mõjutas suuresti uue WLTP sätestmine kohe kuu alguses. Efekt seisnes selles, et septembrile eelnenud kuudel osteti rohkem, samas kui septembri näitajad olid languses. Kolme tuleva kuu järel on näha, missugust mõju WLTP edasisele müügile osutab, kuid praeguste trendide järgi on SEAT teel suurima müügirekordini firma ajaloos.

Möödunud nädalatel on SEAT avalikustanud kaks uut mudelit, mis aitavad müüki veelgi edendada: Tarraco, mis muudab linnamaasturite valiku täielikuks koos Arona ja Atecaga, ja Arona TGI, esimene maagaasil sõitev linnamaastur. Mõlemad mudelid peaksid müügile jõudma enne aasta lõppu ning nendega liitub ka CUPRA Ateca.

Sportlik linnamaastur saab olema CUPRA brändi esimene mudel ja näitab tasakaalu sõidunaudingu ja mugavuse vahel. CUPRA Ateca jõuab Euroopa müügile paari järgmise nädala jooksul.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.