SEAT

SEAT Tarraco sai Ladina-Ameerika avariitestides kõrgeima võimaliku hinde

SEAT Tarraco. Fotod: SEAT

SEATi maasturipere suurim liige Tarraco sai äsja iseseisvalt Ladina-Ameerika testimisasutuselt Latin NCAP viie-tärni ohutusreitingu. Tegu pole esimese SEATiga, mis niivõrd hea tulemuse saavutanud on. Varem on parima võimaliku hinde saanud ka Ibiza, Arona, Leon ja Ateca.

Tarracot katsetati erinevates olukordades, näiteks laupkokkupõrkes kiirusel 64 km/h ning küljelt sissesõidul 50 km/h tunnikiiruse juures. Sealjuures hinnati nii täiskasvanu kui ka laste ohutustaset. Karmid katsed läbisid ka stabiilsuskontroll (ESC), ABS-pidurid ning turvavööd.

Tarraco standardvarustusse kuuluvad lisaks ka seitse targalt paigutatud turvapatja ning turvavööde eelpingutid. Kokkupõrketestis oli võimalik igast kategoorias saavutada 16 punkti ning SEAT Tarraco ületas igal pool 15 punkti tähist.

Tõeliseks 5-tärni kaalukiviks oli aga SEATi juhiabisüsteem, mille automaatne pidurdamisfunktsioon toimis testide käigus laitmatult. Automaatne pidurdus (AEB) aitab vähendada hilise pidurdamise tõttu tekkinud õnnetusi jalakäijate või eessõitvate autodega.

Ladina NCAP eesmärgiks on tarbijatele edastada sõltumatut ning läbipaistvat ohutusinformatsiooni seal müüdavatest sõidukitest. Viie tärni skoor näitab, et SEAT on oma klientide ohutuse tagamise nimel kõvasti vaeva näinud ning kavatseb seda jätkata ka tulevikus.

SEAT Tarraco on 7-kohalisena pakutav suur linnamaastur, mis disainiti ja arendati välja firma Martorelli tehastes ning mida toodetakse Wolfsburgis.

SEAT. See on täpne saksa kvaliteet ja kirglik hispaania disain. Aitame Sul SEATi kohta rohkem teada saada.

Märksõnad: , , ,

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.