Katuseboksi ostmine: miks otsustada Toyota lisavarustuse kasuks?

Toyota katusebokside valikust leiab sobiva nii väiksematele kui suurematele mudelitele.Foto: Toyota

Naudid ühtmoodi nii suviseid väljasõite kui ka talviseid suusareise, kuid asjade mahutamine on sageli tõsiseks väljakutseks? Head lahendust pakub siin katuseboks, milles saad kaasa võtta pere kotid, kohvrid, telgid ning muu matkavarustuse, aga ka lumelauad ja suusad.

Tõhus abivahend aastateks

Katuseboks on pikaajaline investeering, mis annab autole vajaliku lisapanipaiga, kuhu panna asju, et pereliikmetele jääks rohkem ruumi end pikal teekonnal mugavalt tunda. Boksi valikul on igati mõistlik lähtuda vajadustest ning võimalustest – liiga väikesesse katuseboksi ei pruugi alati kõik ära mahtuda, üleliia suur katuseboks on aga kallim ning võib mõjutada rohkem kütusekulu.

Muidugi on oluline ka tootja – kõik katuseboksid pole loodud võrdseteks – ja niisamuti lisavõimalused. Aga kuidas katusele käivat abimeest siis valida?

Autoreis ja puhkus peaksid olema lõbusad ja meeldejäävad, isegi siis kui asju on kaasas rohkem. On üsna selge, et purunenud või sõidu ajal lahti tulnud katuseboks jääb kauaks ajaks meelde, aga reisi ajal selline vahejuhtum kellegi meeleolu ei tõsta.

Katuseboksi soetades tulekski veenduda nii selle tugevuses, kinnitustes kui mahutavuses. Näiteks keeruliselt käsitlevate kinnitustega paigaldatud või ebaühtlaselt jaotatud katuseboks võib põhjustada õnnetusi või kahjustada autot.

Seega tasub katuseboksi valides olla kindel selle kvaliteedis, et tagada enda, kaasreisijate ning teiste liiklejate ohutus. Üks mõistlikumaid otsuseid on valida katuseboks, mis on spetsiaalselt disainitud ja testitud sinu sõidukile. Näiteks Toyota katuseboksid on kergesti paigaldatavad ja eemaldatavad ning sobivad ideaalselt Toyota katuseraamidega.

Katuseboksi valikul on mõistlik lähtuda vajadustest ning võimalustest – liiga väikesesse boksi ei pruugi kõik ära mahtuda, üleliia suur on aga kallim ning võib mõjutada rohkem kütusekulu. Foto: Toyota

Soetades tootja katuseboksi, on lisaks kindlale sobivusele tagatud seegi, et boksi paigaldamine ei mõjuta kuidagi garantiid. Auto on ju investeering, mida soovid kaitsta – kas oled mõelnud, millist mõju võib halva kvaliteediga või mittesobiv katuseraam sõiduki garantiile avaldada?

Halvasti istuv boks võib teha palju pahandust

Niisiis tasub meeles pidada, et ehkki auto katusele võib tõesti panna ükskõik millise lisapanipaiga, võib see halva õnne korral hakata mõjutama garantiid või tekitada sõidukile isegi vigastusi. Näiteks tagaluugi avanemisel võib luuk halvasti istuvale katuseboksile pihta minna ja tekkida värvikahjustus. Kõik Toyota pakutavad katuseboksid on aga tootja poolt testitud – kindel sobivus kõikidele mudeliversioonidele ja kõrge kvaliteet annavad autoomanikule meelerahu ning kindluse, et katusele paigaldatav panipaik garantiid ei mõjuta.

Katuseboksi valikul on olulised ka selle muud omadused. Näiteks võib kehvema aerodünaamikaga, aga see-eest soodsam katuseboks mõjutada negatiivselt kütusekulu ja sõiduomadusi. Suurem tuuletakistus tekitab omakorda sageli häirivat vibratsiooni. Toyota katuseboksid on aga aerodünaamilise kujuga, vähendades õhutakistust ja müra. Samuti on need valmistatud kvaliteetsetest materjalidest ning peavad vastu ka rasketes ilmastikutingimustes.

Toyota katusebokside valikust leiab sobiva nii väiksematele kui suurematele mudelitele. Foto: Toyota

Toyota katusebokside valikust leiab sobiva nii väiksematele kui suurematele mudelitele – alates 415 liitrit mahutavast M-suurusega boksist kuni mahuka ja voolujoonelise Alpine boksini, kuhu saab paigutada 512 liitri jagu asju.

Kõiki Toyota katusebokse on võimalik paigaldada nii aero- kui ka nelikanttaladele. Samuti on need varustatud turvalise lukustussüsteemiga: võtme saab eemaldada alles siis, kui kõik punktid on suletud. Katuseboksidele on hea ligipääs mõlemalt küljelt ja praktilised kinnitusrihmad, mis hoiavad transporditavad esemed kindlalt paigal.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.