Gaasiautod

Gaasi-Kamaz demonstreerib alternatiivkütuste võimekust pikamaarallidel

Fotod:Kamaz.

Rubriiki toetab

Rohegaasiga sõidad
2X ODAVAMALT!
Vaata lähemalt!

Kamazi veokeid on rallitandril kasutatud juba pikemat aega, ent vahel väljuvad firma töökodadest ka mõned unikaalsemad masinad.

See Kamaz 4326, mis ehitati eelmisel aastal Silkway Rally võistluse jaoks, kasutab liikumiseks 950 hj V8 turbomootorit, mida toidavad nii diiselkütus kui ka surugaas (CNG). Pöörase ralliveoki pöördemomendiks on uskumatud 4000 njuutonmeetrit.

Kamazi andmetel aitab diisli ning CNG kombineerimine veoki sõiduomadustele tohutult kaasa. Puhtalt diisli peal sõites hakkab pärast 2500 p/min jõud raugema, ent gaasiga koos tabab 16,16-liitrine mootor tippvõimsuse juba 1700 pöörde juures. Teine asjaolu on kütusesäästlikkus, mis paraneboluliselt ning aitab veokil tankimata läbida kuni 800 kilomeetrit pikki katseid.

Sportveok on ehitatud koostöös Venemaa gaasihiiu Gazpromi ning riigi VTB pangaga eesmärgiga demonstreerida alternatiivkütuste eeliseid. Lisaks kõrgtehnoloogilisele kütusesüsteemile, on gaasipaagid paigutatud veoki raami keskele, saavutamaks parema kaalujaotuse. Kamaz on veokit rakendanud mitmetel kuulsatel võistlustel, nagu näiteks African Eco Rally või Silkway Rally.

Viimane on üks maailma kõige nõudlikumaid pikamaarallisid: üle 8000 kilomeetri pikk ja läbib Hiinat, Venemaad ning mitmeid teisi suuri Kesk-Aasia riike. Eelmisel aastal paigutas Gazprom Kamazi jaoks võistlustrassi peale 16 erinevat CNG-tanklat.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.