Hea nipp

Vaata testitulemustest, milline auto on lapse jaoks kõige turvalisem

Kolmandasse ritta pääs ja sealt lahkumine käib võrdlemisi kitsalt – ja vaid paremalt autoküljelt. Ruumi seal iseenesest  leidub ning istmedki on mugavad. Kolm lapsetooli läheb teise ritta kõrvuti vaid surudes ja see pole pikaajaliselt just hea lahendus. Foto: Auto Bild
Foto: Auto Bild

Rubriiki toetab

Lapsevanemate jaoks on auto valimisel sageli võimsusest, välimusest ja margist olulisem laste heaolu. Esimese hooga muidugi see, et kuidas ja kui palju asju ja turvatoole sinna mahub, aga teiseks ka turvalisus. Kuidas leida see kõige parem?

Appi tuleb autode NCAP test. Olete ju näinud neid pilte-videoid turvakatsetest, kus autosid vastu seina sõidetakse? Neis katsetes on eraldi hindamiskriteerium ka laste turvalisus. Kuidas selle tulemusi näha?

Suunduge NCAPi viimaste tulemuste lehele. Seal saab valida aasta ja tekib edetabel. Aga alguses on see üldise turvalisuse järgi jaotatud. Kui vajutada sinisel lapse ja tooli kujuga ikoonil, järjestab süsteem autod lapse turvalisuse järgi. 2021. aastal testitud autosid on muidugi vähem, järgmistel rohkem. Kõiki autosid seal kahjuks pole ja osasid ei müüda jällegi meie turul, aga loodetavasti mõnda lapsevanemat see edetabel aitab.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.