Kaubikud

Vaata, milline näeb välja tuuningufirma arendatud Volkswageni elektrikaubik

Fotod: ABT.

Saksa tuuningufirma ABT avaldab Genfi autonäitusel uue Volkswageni e-Transporteri modifitseeritud versiooni.

Täiesti elektriline elektrikaubik peaks jõudma müügile 2019. aasta jooksul, kuid seda arendab Volkswageni asemel ABT. Seetõttu valmis Genfi näituse jaoks ka veidi erilisema välimusega versioon.

Valget värvi T6 e-Transporteri välimuses torkab kohe silma tuuningufirma bodykit ning muudetud esivõre ja tagumine spoiler. Kaubikul on all 20-tollised ABT GR Sport veljed koos Continental rehvidega.

Ainuke sisuline muutus puudutab vedrustust, mis on tavamudeliga võrreldes madaldatud. Elektrikaubik toodab 82 kW ja selle maksimaalne vääne on 200 Nm. Sõiduulatus on 37,3 kWh akuga 208 km, kuid müügile jõudes peaks saadaval olema ka võimsam 74,6 kWh aku.

Elektrilise variandi juures on suudetud säilitada tavalise T6 Transporteri 6,7 kuupmeetrine mahutavus. Kuna ABT ehitab ümber Volkswageni mudeleid, on võimalik sama elektriline ajam lisada soovi korral nii Caravelle kaubikule kui ka suurele California matkabussile.

Volkswageni esindustesse peaks e-Transporter jõudma millalgi enne 2019. aasta lõppu. Enne seda on aga oodata samuti ABT poolt toodetud e-Caddy väikekaubiku, mida samuti Genfis esitletakse, müügile jõudmist.

Uudised ja muud artiklid tarbesõidukitest

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.