Eestisse jõudis 550-hobujõuline Jaguar F-Pace SVR

Käesoleva aasta alguses tutvustas Jaguar Land Roveri Grupp oma tulevikunägemust Reimagine, mis annab aimu, millesse Briti algupäraga autotootja tulevikus enam panustada soovib. Kõnealuse visiooni kohaselt investeeritakse edaspidi igal aastal uute mudelite välja töötamisse pea kolm miljardit eurot.

Mõistagi kaasneb sellega mudelivaliku „elektrifitseerimine.“ Jaguar soovib, et aastaks 2030 peaks olema kõik Jaguarid ning Land Roveri mudelid varustatud muuhulgas elektriajamiga. Aastal 2039 peaks aga lisaks autotootmisele muutma heitmetest priiks ka kõigi tarneahelate ja muude sarnaste toetusüksuste tegevus.

„Võib juhtuda, et uus F-Pace SVR võib jääda üheks viimaseks omasuguste hulgas, mis on varustatud nii võimsa sisepõlemismootoriga,“ tunnistab Justė Jarušė, kes juhib ettevõtet, mis esindab Jaguar Land Roveri Gruppi Balti riikides.

SVR – Special Vehicle Racing

SVR – Special Vehicle Racing – näitab, et tegu on autotootja eriosakonna SVO (Special Vehicle Operations) loominguga, mis on pühendunud ennekõike kiirusele ja sellega seonduvale.

Kiireima F-Pace mootoriruumist leiab eest viieliitrise töömahuga V-8, mis arendab mehaanilise kompressori toel maksimaalselt 550 hj ja 700 Nm. Võimsus juhatatakse ratasteni kaheksakäigulise automaatkäigukasti vahendusel ja tegu on loomulikult nelikveolise autoga. 0-100 km/h saavutatakse nelja sekundiga.

Auto tippkiiruseks lubatakse 286 km/h ja lähtuvalt selle sportlikust iseloomust eelistatakse telgede vahelises momendijaotuses sõiduki tagarattaid, mida saab vajadusel välkkiirelt muuta, suunates enam veojõudu neile nurkadele, kus on parem pidamine või mida vajatakse valitud sõidujoone säilitamiseks. Visuaalselt on kiireima F-Pace eritunnuseks agressiivsem esiosa kujundus ja õhutusavadega mootorikate.

Läbis sel aastal uuenduskuuri

Ehkki Jaguari suurim linnamaastur on koosteliinidel juba 2016. aastast, läbis see käesolevaks mudeliaastaks mahuka uuenduskuuri, mis tähendab omakorda, et asja Eestis maabunud F-Pace SVR on varustatud moodsama tehnoloogiaga. Sõiduk on koostatud uue EVA-2 nimelise elektroonikaplatvormi kasutades, mis jätab võimaluse ka tarkvara hilisemateks uuendusteks.

Auto Pivi Pro nimelisel teabe- ja meelelahutussüsteemil on eraldi toiteplokk, mille olemasolu võimaldab infosüsteemil alustada kasutajaga suhtlust kohe, kui viimane autosse siseneb. Lõviosa suhtlusest käib 11,4-tollise diagonaaliga ekraani vahendusel, mis on integreeritud armatuurlaua keskkonsoolis asuvasse magneesiumsulamist korpusesse.

Pildi moonutuste vältimiseks on tegu kergelt kumera HD-ekraaniga ja SVR-mudelite korral on sõidukiga vaikimisi kaasas ühenduvus nii Apple CarPlay kui ka Android Auto nimelise operatsioonisüsteemiga. Bluetoothi vahendusel saab igal ajahetkel ühendada sõidukiga korraga kaks telefoni ja parima levi ning ühenduvuse ees kannab hoolt väline antenn.

Viimase olemasolu tähendab omakorda, et kasutajaliides on alalises ühenduses Jaguari pilveteenustega, mis tähendab, et kõik tarkvarauuendused viiakse läbi kiiresti ja juhtmevabalt. Auto operatsioonisüsteem Pivi Pro kasutab kõigi teenuste tagamiseks kahte SIM-kaarti ja LTE modemit, mis võimaldab pakkuda samaaegselt suure andmemahuga teenuseid.

Rohkelt valikuid komplekteerimisel

Isikupärase interjööri koostamiseks on palju võimalusi. Erinevate värvide, materjalide ning ehisdetailide hulk peaks olema piisav, et koostada meelepärane ja originaalne pakett.

Sõiduki ventilatsioonisüsteem eemaldab autosse jõudvast õhust ka tolmu ja peenosakesed ning lisaks on F-Pace SVR varustatud helisummutussüsteemiga, mis vaigistab autosse jõudvat müra sellele vastanduvate, ent auto kasutaja jaoks kuuldamatute helidega.

Erimudeli Jaguar F-Pace SVR alghinnaks on Eestis 103 850 eurot.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.