Linnamaasturid

Päeva kuulutus: eriti haruldane Nissan Juke-R maksab 650 000 eurot

Foto: James Edition

Hakkasime hooga uudisnuppu vorpima ja sattusime taustainfot otsides päris segadusse. Loodetavasti internetiavarustes kaevamine andis meile õige tulemuse. Kes teab täpsemalt, võiks kindlasti meile teada anda. Võtame siis järjest.

Aastal 2011 tegi Nissani Euroopa haru koostöös ettevõttega Ray Mallock Limited valmis ühe hullumeelse projekti. Juke väiksesse linnamaasturisse pandi Nissand GT-Ri ligi 500-hobujõuline mootor ja muidugi rohkelt muid ümberehitusi.

Foto: James Edition

Projekt sai nii positiivse vastukaja, et otsustati teha 23 autost koosnev eriseeria. Aastal 2015 uuendati Juke-R mudelit ning hakati sellesse panema uuenenud GT-Ri mootori Nismo versiooni, millel oli üle 600 hobujõu. Kuna müüdud oli selleks ajaks 23st autost 6, siis Nismo versioone pidi toodetama 17 tk.

Müügil oleva auto taust on aga teistsugune. Kui müüja sõnul on tegemist eriseeriaga, mis ehitati ehitati Nissani ja RMLi koostöös, siis Autobild ütleb, et koostöös Nissaniga tehti 4 autot ja see viies on ikkagi eraldi tuuningfirma VDM poolt tehtud auto.

Foto: James Edition

Sellest eriseeriast kaks on Nissani valduses, kaks on puruks sõidetud ja müügis on seega viimane selline haruldus. Või noh, eeldusel, et see seeria koosneb viiest autost, mitte neljast.

Eriliseks teeb auto muidugi ka see, et see on tuunitud lausa 700 hobujõuni ning pidurikettad on näiteks 400mm. Täpseid jõudluse andmeid ei ole teada, aga arvestades, et 600-hobujõulise Juke-Ri kiirendus 0-100 km/h võttis alla 3 sekundi ja tippkiirus ulatus üle 321 km/h, siis ilmselt on see veelgi võimekam.

Foto: James Edition

Hind on samuti võimekas. Saksamaal asuv ettevõte küsib auto eest 650 000 eurot. Läbisõit on 20 kilomeetrit, seega on tegemist uue autoga, kui see peaks kellegi jaoks oluline olema. Negatiivne külg on vist ka see, et vähemalt Saksamaal ei ole see auto tänavalegaalne, vaid sobiv ainult ringrajale.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.