Bolt soovib punktisüsteemiga parandada tõuksisõitjate käitumist

Foto: Bolt

Bolt võtab kasutusele punktisüsteemi hooletu ja vastutustundetu sõidustiiliga tõukerattasõitjate käitumise parandamiseks. Uue funktsiooni eesmärk on suunata inimesi turvalisemalt liiklema ja eemaldada platvormilt kasutajad, kes järjepidevalt seavad ohtu ennast ja kaasliiklejaid. Lisaks saavad kliendid nüüdsest kasutada tõukerataste nädala- või kuupääsmeid.

“Elektrilistel tõukeratastel on väga suur potentsiaal vähendada isikliku autoga sõitmise vajadust. Selle potentsiaali rakendamiseks on oluline pöörata tähelepanu ohutusele, et sõitjatel ja kaasliiklejatel oleks liikluses turvaline. Loodame, et hooletu sõitja skoor aitab parandada tõukeratastega sõitjate liikluskäitumist ja on inspiratsiooniks ka teistele tõukerataste renditeenuse pakkujatele,” ütles Bolti tõukerataste suuna juht Artjom Kohhantsuk. 

Tehisintellektil põhinev vastutustundetu sõitja süsteem hindab spetsiaalsete andurite abil tõukerattaga sõitja käitumist iga sõidu järel. Näiteks mõjutavad skoori mitmekesi tõukerattal sõitmine, sagedased järsud pidurdamised ja libisemine, kokkupõrked ning ebakorrektne parkimine. Kui kasutaja skoor langeb alla teatud piiri, rakendab Bolt kolmeastmelist protsessi, et muuta kasutaja käitumist ohutumaks.

Alustuseks jagab ettevõte sõitjaga õppematerjale, milles kirjeldatakse üksikasjalikult, kuidas tõukerattaga ohutult liigelda. Kui sõitja skoor ei parane, piiratakse tema tõukerattaga sõitmise maksimaalset kiirust 15 kilomeetrini tunnis. Kui need kaks meedet olukorda ei paranda, peatatakse kliendil tõukerataste kasutamise õigus esmalt üheks nädalaks. Kõige suurematele rikkujatele võidakse piirata juurdepääsu platvormile kuni üheks aastaks.

Tänasest saavad kliendid soetada ka elektriliste jalg- ja tõukerataste nädala- ja kuupääsmeid, et muuta need keskkonna- ja liiklussõbralikud transpordialternatiivid võimalikult kättesaadavaks. Pääsmed annavad püsiklientidele võimaluse sõita teatud arvu minuteid nädalas või kuus kuni 35% soodsamalt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.