Uudis

Maanteeamet iseehitatud autoelamust: enne sõiduki ümberehitamist peab selleks luba taotlema

Eero Mikk kaubikut soojustamas. Foto: erakogu, Eero Mikk

Geeniuse autoportaal kirjutas täna Eesti perekonnast, kes ehitasid kaubiku ümber autosuvilaks. Maanteeameti juhtiveksperdi sõnul ei ole ümberehitustega alustamine enne ametilt loa saamist legaalne.

“Antud näite puhul on tegemist sõiduki ümberehitusega, mille käigus muutuvad sõiduki andmed ja sõiduki otstarve. Kaupade transpordiks ettenähtud kaubik ehitatakse ümber mobiilset majutust võimaldavaks autoelamuks. Sõiduki sisemuses on tehtud mahukad muudatused. Kaubikule ettenähtud ja iseloomulikud reisijaid kaitsev vahesein ja koormakinnitus aasad on eemaldatud ning asendatud majutust võimaldava sisustusega (magamisasemed, toiduvalmistamise seadmed, laud, panipaigad jms.),” ütles Geeniuse autoportaalile antud kommentaaris maanteeameti tehnoosakonna juhtivekspert Alar Allaste.

Allaste sõnul muutub lisaks sõiduki kategooriale ja keretüübile liiklusregistris tehnilistest andmetest ka sõiduki tühimass, mis mõjutab otseselt kandevõime väärtust.

“Seega on selliste ümberehituste plaanide puhul vajalik esmalt taotleda Maanteeametist sõiduki ümberehituse luba ning edasine tegevus sõltub juba otsusest. Kuna antud juhul on ümberehitused juba toimunud, siis tuleks taotleda luba ning esitada samaaegselt ka sõiduk Maanteeametisse, kus hinnatakse ümberehitatud sõiduki vastavust nõuetele. Protsessi lõpetab uue registreerimistunnistuse väljastamine, milles kajastuvad juba uued ümberehituse järgsed sõiduki andmed,”.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.