MIT ülikooli teadlased arendasid välja uue süsteemi, mis lubab isejuhtivatel autodel sõita ka teedel, mida nad kunagi isegi GPSi pealt näinud pole. Kuna isesõitvad autod toetuvad eelkõige väga hästi nähtavatele teemärgistustele ja 3D-kaartidele, ei saa need kuigi hästi kohalikel teedel hakkama ning enamasti testitakse isesõitvaid süsteeme ikkagi linnades, kirjutab MIT News.
Arendatud süsteemi nimeks on MapLite ning see hõlmab endas lihtsad GPS-andmed, mida näiteks Google Mapsi kaudu saab leida, ja sensorid, mis teeolusid jälgivad. Selle abil suutsid arendajad sõita mitmetel kaardistamata kruusateedel ja süsteem suutis usaldusväärselt teeolusid vähemalt 30 m ennustada.
Süsteem kasutab igal sõiduhetkel sensoreid. GPS andmetele toetub see ainult selleks, et saada umbmäärane auto asukoht. MapLite seab lõpp-punkti ja n-ö “kohaliku navigatsioonipunkti”, mis peab auto nägemisvälja jääma. Seejärel loovad sensorid auto jaoks teekonna seatud punktini, kasutades LIDAR süsteemi, et saada aimu tee äärtest. Seda kõike suudab MapLite teha ilma liiklusmärkide või teetähisteta.