Uudis

Üleskutse: andke teada, mis teile ajudele käib?

Kohati on jube raske aru saada, kuidas ja miks sünnivad autosid, teid, kütuseid ja muud autondusega seotud otsused. Siit tuleb lühiloetelu asjadest, mis on viimasel ajal silma jäänud ja imestust tekitavad. 

Liikluskorraldus Tallinna kesklinnas, sh taas just enne ilmade kehvaks muutumist autoteede muutmine rattateedeks. Kiibituuningust kirjutamise peale pahandamine, samas kui kõik seda teevad, aga riik ise probleemi lahendamiseks midagi reaalselt ette ei võta. Kolme- ja neljarajaliste maanteede ehitamise toppamine.

Elektriautode kogu aeg edasi lükkuv ostutoetus, mis varsti vist ikka tuleb, aga sel korral hõlmab ka kastidega jalgrattaid … Kütuseturul toimuv – maailmaturul on hinnad ammu kukkunud, meil püsivad aga ikka kõrgel ning numbreid tabloodel liigutatakse endiselt täpselt ühes taktis. Miks on kohapeal sõnnikust tehtav ja toetusi saav CNG sama kallis kui sisseostetav maagaas?

Elektriautode laadimisjaamad on pidevalt katki ning kaardiga neis maksta ei saa. Tants biokütuse ümber: pole teada, kes lisab, kes mitte, tankuritel on vastuolulised kirjad ning segaduses tarbija läks üle 98-le, kuigi odavam 95 sobib täpselt sama hästi.

Eraisikuid trahvib Mupo ennastsalgava agarusega, aga ehitusfirmade platsidelt veetakse autoratastega tänavatele tonnide viisi muda ja muud saasta, aga see neid ei huvita.

Kas sai esimese hooga täitsa piisavalt? Mis teile ajudele käib? Andke meile teada (auto@geenius.ee), et saaksime lähemalt uurida!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.