Uudis

Uus Škoda Octavia: Eesti kõige olulisem auto on kohal

Eile tõmmati lõpuks kate uuelt Škoda Octavialt, mis ilma naljata, on aastaid olnud eestlaste lemmik. Ennekõike müügitabelite järgi, kus teatepulk on mõneks ajaks antud üle Toyotale, kes sai oma uue RAV4 mudelipõlvkonna lihtsalt varem valmis.

Samuti seostub Octavia ka turvalisuse ja korraga, sest pikalt on suudetud võita enamik politseiautode hankeid.

Järgmise aasta esimeses pooles läheb jälle rebimiseks, sest siis jõuab Octavia Eestisse. Ja kui varem oli vaja üles loetleda erinevate bensiini- ja diiselmootorite versioone, siis nüüd on loetelu veelgi pikem: pistikhübriid, mild-hübriid, bensiin, diisel ja CNG gaas. Seega kõik, mis tänapäeval oluline.

Mootorid on 110-204 hobujõudu. Kõige võimsam ongi praegu avalikustatutest pistikhübriid, mille akud võimaldavad kuni 55 kilomeetrit puhtalt elektriga sõita.

Gaasi-Octavial on sõiduulatus 523 km, enne kui bensiinimootor peab appi tulema. Diislite puhul tuuakse välja 80-protsendilist lämmastikühendite vähendamist.

Octavia disainikeel on jätkuvalt terav ning universaalkerega versioonil meenutab väiksemat Scala mudelit. Samas on tuntav ka sugulus suurema Superbiga.

Auto on pikem ja laiem kui eelkäija ja niigi hiiglaslik Octavia mahutab nüüd veelgi rohkem. Näiteks pagasiruum on universaalil kasvanud 30 liitri võrra.

Tehnoloogiliselt on võimalik lisavarustusena saada pea kõike, mida emafirma Volkswageni sama klassi sõidukid pakuvad, alates Matrix-LED tuledest kuni autosse loodava juhtmevaba internetini.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.