Sisuturundus

Tulevik on kohal: Volvo On Call rakendus võimaldab auto olulisi funktsioone eemalt juhtida

Nutitelefoniga saab tänapäeval teha pea kõike. Laenutada autosid ja rattaid, kutsuda taksot, mõõta oma terviseandmeid ja teha pilte kvaliteetsemalt, kui paljude kompaktkaameratega.

Seetõttu on imelik, et kui tegemist on autodega, siis peamiselt räägitakse vaid telefoni ühendamisest auto meediasüsteemiga, kuigi tegelikult oleks võimalik teha väga palju rohkem. Ilmselgelt peab see olema järjekordne tehnoloogiline hüpe autode arendamises ja Volvol on praeguseks tänu Volvo On Call rakendusele juba kõva edumaa sees.

Käivita oma auto telefoni abil või lülita tahvlist sisse seisuküte

Mis on üldse olulised asjad, mida peaks tingimata saama autoga distantsilt teha? Need jaotuvad peamiselt kaheks: mugavusega ja praktiliste vajadustega seotud tegevused.

Esimeste alla kuulub näiteks võimalus oma auto eelsoojendus eemalt sisse lülitada või vahetult enne sõitma asumist auto lihtsalt käivitada. Viimane on hea kuuma ilmaga, kui auto käivitamisel hakkab tööle konditsioneer ja autosse sisenedes on juba temperatuur sobiv.

Kas aknad said kinni ja kus auto üldse asub?

Vajaduspõhiseid funktsioone on sellel rakendusel veelgi rohkem. Näete, et kogunevad äikesepilved ja tekib mure, kas aknad ikka said kinni? Ava rakendus ja kontrolli järgi.

Distantsilt on võimalik autol uksed avada ja sulgeda juhuks, kui olete kellegi jaoks autosse midagi jätnud. Kontrollida saab nii kütuse kogust paagis kui ka järgmise hoolduseni jäänud aega.

Samuti saab rakenduse abil näha, kus auto hetkel on. Eriti mugav on funktsioon suures parklas, kui pole meeles, kuhu auto täpselt parkisite. Muidugi aitab see ka varguse korral, sest autot on võimalik kaardil positsioneerida.

Juhtmevaba internet kõigile autosviibijatele

Samuti võimaldab rakendus saata telefonist soovitud sihtpunkti juba otse auto navigatsiooniseadmesse ning samuti käib kaardiandmete ja muude uuenduste paigaldamine juba üle internetiühenduse.

Volvo On Call annab võimaluse luua autosse Wi-Fi traadita internetilevi, kasutades selleks eraldi autosse paigaldatavat SIM-kaarti, mis on ühendatud süsteemi integreeritud 4G antenniga. Selle eeliseks on parem internetilevi, kuna võrguga ühendumiseks kasutatakse auto katusel asuvat antenni, mis saab signaali paremini kätte, kui autos asuvad telefonid.

Mitte ainult telefon, vaid ka arvutid ja nutikellad

Rakenduse kasutamist ei piira seadmed, kuna see ühildub kõigi peamiste võimalustega –  iPhone, Android kui ka Windows Phone telefonidega, Windows 10 lauaarvutite, Apple ja Windows tahvelarvutite ning ka Apple Watch ja Android Wear nutikelladega.

Samuti on osades regioonides võimalik Google’i robotabilise Alexa ja Volvo rakenduse ühendamine, mis võimaldab anda käsklusi ka häälega, näiteks “Alexa, start my Volvo!”

Tulevikuvõimalusteks on auto laenamine teistele ja kasutus pakiautomaadina

Enamik funktsioone on hetkel juba ka Eestis toimivad, aga arendustöö käib pidevalt edasi ning suund on auto funktsionaalsuse pidev suurendamine.

Näiteks Ameerikas on võimalik osades linnades kasutada Volvot oma Amazonist tellitud paki kättesaamiseks. Kui kuller on jõudnud autoni, saadetakse omanikule teavitus. Nõustudes avaneb auto pakiruum, kuller asetab saadetise sinna ning sulgeb auto.

Samuti saab teatud turgudel juba Volvo XC40 mudelit teistele distantsilt laenata. Avad mobiililt auto, kasutaja saab spetsiaalse koodi, mida sisestada, ning võibki sõita. Jääb ära tüütu võtmete vahetamise protseduur ning auto leiab rohkem kasutust.

Teenust saab aktiveerida ainult ametlikus esinduses

Volvo On Call on standardvarustuses saadaval kõigile uutele Info-Autost ostetud Volvodele alates mudeliaastast 2019 (v.a Volvo V40 ja Volvo V40 Cross Country ).

Volvo On Call võimekus on ka osadel varasematel mudelitel, selle olemasolu saab kontrollida ametlikus Volvo esinduses. Eestis on ainuke ametlik Volvo esindaja Info-Auto.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.