Kuidas valmistada enda auto pimedaks ja ohtlikuks ajaks ette?

Autojuhtide jaoks on saabumas aasta kõige keerulisem aeg, kui väljas on aina pimedam ning ka teeolud võivad sademete ja külma tõttu ohtlikuks muutuda.Foto: Shutterstock

Autojuhtide jaoks on saabumas aasta kõige keerulisem aeg, kui väljas on aina pimedam ning ka teeolud võivad sademete ja külma tõttu ohtlikuks muutuda. Selleks et neis oludes ellu jääda või veidigi mugavamalt liigelda, tuleks vaadata üle esiklaasi, esitulede ja kojameeste seisukord. 

Osadel mitte isegi väga vanadel autodel on esituled kas pleekinud, värvi muutnud või kriimustada saanud. Enne pimedat aega tuleks esituled üle vaadata ning lasta korda teha – siis on tuled justkui uued. Sõites saad aru, kui suur on erinevus. 

Rääkides ohutusest ja mugavusest sõitmise ajal, on üks olulisemaid detaile esiklaas. Vahel võib see olla täkiline või kojameeste poolt ära kraabitud – siis ei ole midagi muud teha kui klaas ära vahetada. 

Kui olukord nii hull ei ole, siis saab hoolduse käigus klaasi korda teha ja muuta sõitmine oluliselt mugavamaks ja ohutumaks. Selleks eemaldatakse klaasilt mustus nii seest- kui väljastpoolt ning kaetakse klaas spetsiaalse ainega, mis muudab pinna vetthülgavaks. Seejärel paigaldatakse ka uued kojamehed. 

Vahel arvatakse, et mis see auto puhastamine või klaasi iseseisvalt pühkimine ka ära ei ole. Kindlasti on väga osavaid isetegijaid, aga tegelikult on esiklaasile perfektse läbipaistvuse andmine isegi professionaalidel üks aeganõudvamaid töid. Et tagada parim võimalik tulemus, tuleb iga nurga alt üle vaadata, et mustust, lapi jälgi ega muud nähtavust segavat klaasile ei jääks. 

Seega – et valmistada enda sõiduk pimedaks ja karmiks ajaks ette, võiksid peale rehvide vahetamise teha kindlaks, et parimas olukorras on ka auto esituled, esiklaas ja kojamehed. Sellega aitavad sind autohoolduse spetsialistid. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.