Auto24 blogi

Põnev praktilisus: kolm vana, aga huvitavat kaubikut või bussi

Fotod: auto24.ee

Vaieldavalt on kaubikud on kõige mitmekülgsemad ja lahedamad autod üldse. Esiteks on nad hästi praktilised, nendega saab vedada nii vanaema antiikmööblit kui ka sõpru ja sugulasi. Teiseks, neid saab väga erinevateks otstarveteks ümber kohandada: reisimiseks, toiduveokiks, audiobussiks või isegi off-road sõitudeks. Sa võid neis isegi elada.

Moodsad kaubikud on harva karismaatilised ja ägedad. Võib-olla vajavad nad nende iseloomujoonte tekkeks aastakümneid, võib-olla need ei tekigi. Seepärast valisime välja kolm retrokaubikut või -bussi, mis sobivad kas stiilseks ringikulgemiseks või mõneks heaks projektiks.

Toyota Hiace, 1982

Mootor: 2,2-liitrine R-4, 49 kW
Hind: 3700 eurot

Toyota Hiace ja Proace kaubikud on tootmises tänaseni. Siiski pole mitte ükski neist tõenäoliselt nii lahe, kui on see, 1982. aastal toodetud roheline Hiace. Pilkupüüdev värv, välimus, kasutatavus ning haruldusfaktor annavad Jaapani vanakesele stiilse eelise ükskõik millise lühirendikaubiku ees, lisaks võid sa sellega väisata kõiksuguseid lahedaid üritusi, näiteks vanatehnika väljasõite.

2,2-liitrine diiselmootor ei ole nüüd tõesti metsikult võimas ja kiire, aga see viib sind kohale ning kui 69 891 kilomeetrist läbisõitu uskuda, kestab see ilmselt igavesti.

Omaniku väitel sõidab auto väga hästi ning selle kere on tugev. Vaid värv koorub.

Mitsubishi Space Gear, 1995

Mootor: 2,5-liitrine R-4, 73 kW Hind: 3900 eurot

Tegelikult me pole kindlad, kas seda üldse väikebussiks või kaubikuks pidada saabki. Mitsubishi Space Gear kombineerib endas väikebussi ja maasturi ning ka autoelamu. Ja on kõige lisaks ka neetult äge – te vaid vaadake seda!

Omaniku väitel on tegu hea läbivusega nelikveolise bussmaasturiga, milles saab tänu tagaistmetest moodustuvale vooditele ka elada. Päris veatu Mitsubishi pole, nimelt vajavad keevitust küljekarbid.

Volkswagen Transporter, 1990

Mootor: 1,6-liitrine R-4, 51 kW Hind: 7777 eurot

Mitte ükski kaubikutenimekiri pole täielik, kui sealt puudub sissekanne Volkswagenilt. Sedapuhku valisime siia 1990. Transporteri kastika. See on helesinine (unistus), ägedate velgedega, katusel asetsevate lisatuledega ning äärmiselt praktiline. Mootoriks on Volkswagenil 1,6-liitrine diiselmootor, läbisõit aga 260 555 kilomeetrit.

Müüja kirjutab, et kõik töötab ning lisainvesteeringuid kastikas ei vaja. Täielikult olevat hooldatud nii mootor kui ka kere. Kas tundub hea diilina?

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.