Autojuhile teadmiseks: Kas kaskokindlustus aitab võtmete kaotamise korral?

Võtmete kaotamisega on kokku puutunud praktiliselt iga inimene, kes kodu või autot omab. Enamasti päädib kodu- või autovõtmete kaotamine lihtsalt kerge ehmatusega ning peale kadunud võtmekimbu üles leidmist katsutakse edaspidi hoolsam olla. Siiski esineb ka neid juhtumeid, kus võtmed jäävadki kadunuks.

Kõige sagedamini kaotavad võtmeid veidi vanemate autode juhid

Viimase 12 kuu jooksul on If Kindlustuses registreeritud 147 autovõtmete kaotamist ning kahjude kogusummaks on 33 444 eurot.

Kõige sagedamini (45% juhtumitest) on puldi vahetust vaja läinud klientidele, kelle sõiduki vanus jääb ajavahemikku 8 kuni 12 aastat. Täpsemalt markidest rääkides on enim läinud võtme vahetamist vaja Volkswageni (16%), Toyota (13%) ja BMW (10%) omanikel.

Piirkonniti kaotatavad kliendid enim võtmeid Harjumaal (41%), Tartumaal (14%), Ida-Virumaal (9%) ja üpris märgataval hulgal ka välismaal (6%).

Kas kaskost on ka võtmete kaotamise korral abi?

Võtme asendamine ei pruugi alati piirduda ainult uue võtme ja puldi soetamisega. Tihti tähendab see ka puldi ja võtmete kodeerimist, et uste kauglukustus ja immobilaiser korrektselt töötaksid. Enamasti tegelevadki sellega vastavate markide esindused, kellel originaalvaruosad ja kogemus.

If puutub võtmete kaotamisega mõistagi kokku põhjusel, et Ifi kaskokindlustus katab kindlas ulatuses ka kliendi võtmete kaotamisega tekkinud kahjud. “Autovõtmetel on Ifis 300 eurone maksimaalne hüvitamise piir,” selgitas Ifi kaskokindlustuse tootejuht Meelis Tara.

Seega tasub oma võtmetel ikkagi alati ise silm peal hoida ja neid kindlas kohas hoida. Kui midagi peaks aga juhtuma, siis Ifi Kaskoga võib kindel olla, et vähemalt ei tule kõike oma taskust kinni maksta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.