If Kindlustuse blogi

Ei soovi sõidukile sõlmida kaskokindlustust? If ja Carglass pakuvad lahendust, mis katab kahte kõige sagedamini esinevat kahjuliiki

Suur osa kaskokindlustuse juhtumitest on seotud autoklaasi parandamisega.Foto: Shutterstock.

Alati ei taha kõik autoomanikud enda sõidukile kaskokindlustust võtta – näiteks on seda mõnevõrra enam märgata vanemate ja odavamate sõidukite puhul.

If Kindlustuse kahjukäsitluse statistika aga näitab, et koguni 33% kõigist kaskokindlustuse juhtumitest on seotud autoklaaside parandamisega. Sageduse poolest järgneb autoabi vajadus, mis moodustab 20% kaskokindlustuse juhtumitest.

Kaskokindlustuse on enda sõidukile võtnud ligikaudu pooled omanikud. Selge on see, et väga paljud autojuhid seisavad eelnimetatud probleemidega silmitsi olukorras, et neil polegi head lahendust.

Taskukohasem lahendus, kui ei soovi kaskot

Selleks, et ka need autoomanikud, kes kaskokindlustust ei soovi, oleksid kaitstud kahe kõige sagedasema kahjuliigi (klaasikahjud ja vajadus autoabi järele) eest, töötasid If Kindlustus ja Carglass välja uudse lahenduse.

Uus lahendus annab võimaluse saada ligi kümme korda väiksema kuluga kaitse kahele kõige sagedamini esinevale kahjujuhtumile.

Kahjustunud esiklaasiga sõitmine ei ole kindlasti turvaline, kuna juba väiksemad praod ja kriimud vähendavad märgatavalt nähtavust. Seda esineb tihti ka näiteks õhtusel ajal, kui teiste autode tulede valgus aknaklaasi pragudelt ebaloomulikult murdub ja juhti veel enam pimestab. 

Täpsema info saamiseks tuleks minna mistahes Carglassi esindusse, kus saab ka kindlustuslahenduse enda sõidukile vormistada. Carglass kindlustuse kohta saad lähemalt lugeda siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.