Kardad autovargust? Need 5 asja aitavad muret vähendada

Foto: Shutterstock

Autovargused ei ole enam 1990ndate epideemia, aga nad on täiesti alles ja kahjuks pole kaitstud ei uuemad ega ka vanemad autod. Kui vaja, siis võimalik on ära hiivata kõik.

Vanasti kasutati väga radikaalseid vastumeetmeid. Näiteks salajased massilülitid, mille asukohta teadmata ei olnud võimalik autot käivitada ka võtmest mitte. Mõni viis iga õhtu aku tuppa, teine kasutas nii pedaali- kui ka roolilukku.

Tänapäeval kipub valvsus uinuma ja seda osatakse ära kasutada. Keegi ei pea paaniliselt kartma ja öö läbi vargusekartuses voodis vähkrema, aga mõned põhilised asjad võiks aegajalt üle korrata ja need enda harjumustesse lisada.

Ära jäta võtmeid laokile

Kohvikus, kontoris, kodus – enamikel meist on autovõtmed väga lihtsasti kättesaadavas kohas. Koduukse kõrval kapil, kohviku riidenagis mantlitaskus või kontori garderoobis.

Nii planeeritud varguse kui ka juhusliku õngitsemise esimene ja kõige lihtsam viis on need kohad pätil üle vaadata. Katsub koduust, kui lukust lahti, vaatab sisse ja haarab kapilt võtmed. Kohvikus sobrab taskutes, läheb parklasse, vajutab pulti ja vaatab, millise auto seekord sai. Või teab kurikael täpselt, kelle taskuid ja kodu läbi otsida.

Hoia võtmeid keerulisemas kohas ja enda lähedal.

Ole sotsiaalmeedias ettevaatlik

Ostsid ilusa ja uue auto ning panid pildid Facebooki? Mis seal ikka, eks meile kõigile meeldib uue asja üle rõõmustada ja rõõmu jagada. Aga tee kindlaks, et piltide järgi ei ole võimalik auto asukohta määrata.

Ära tee neid kodumaja ees või oma kontori parklas. Vaata, et pildil poleks midagi, mis annaks varastele kergelt väga palju infot. Instagram ja Facebook pakuvad pilditegemise asukoha näitamist, see keela kindlasti ära. Ühesõnaga – ole mõistlik ja pigem ettevaatlik.

Distantsvõtmeid hoia eriti hoolikalt

Hästi mugav on kõndida autoni, see avada, vajutada nuppu ja sõitma hakata. Ei mingit taskutes sobramist ja nupuvajutust.

Sama mugav on ka varastel sellist autot varastada. Nad võimendavad spetsiaalsete seadmetega võtme, mis asub toas, signaali ja sõidavad lihtsalt su autoga minema.

Selle vältimiseks uuri kõigepealt, kas sinu autotootja pakub võimalust see funktsioon ööseks välja lülitada. Mitmetel autodel on juba see olemas. Kui ei ole, siis võid kasutada spetsiaalseid võtmekotikesi, mis ei võimalda varastel signaali kätte saada.

Pigem kahtlusta rohkem

Autot välja laenates või müües tuleb olla pigem pessimist. Proovisõitu teha soovival pätil on kõige lihtsam võtta auto ja mitte enam tagasi tulla. Kindlasti mine ise kaasa või lase jätta enda kätte mõni oluline dokument.

Samuti kohtu ostjaga mõnes avalikus ja käidavas kohas, mitte oma kodumaja ees või kuskil hämaral tänaval.

Jällegi, ei pea olema äärmuseni kahtlustav ja paranoiline, aga esmased abinõud peaks ikka olema kasutusele võetud.

Pargi võimalikult turvaliselt

Kui kinnist aeda või garaaži pole, olete hoopis võõras linnas või on muul põhjusel vaja parkida tänaval, siis kindlasti valige koht, mis on võimalikult valge ja käidav. Isegi juhul, kui see asub natuke kaugemal.

Auto alarm ei tarvitse teid isegi äratada või tuppa kuuldav olla ja profid võtavad selle kiirelt maha nagunii, seega tingimata kodumaja ees parkimine sellel eesmärgile ei ole väga mõistlik.

Pigem pelutab pätti just võimalus teolt tabatud saada või kuhugi kaamerasse jääda. See on valgustatud kohas palju tõenäolisem.

Kokkuvõtteks – ära tee kurikaela elu liiga lihtsaks, siis jääb ka auto alles ja võib rahulikult oma elu elada. Kaskokindlustuse puhul on nagunii kaitse ka varguse puhul, aga enamjaolt koos omavastutusega, mis tähendab, et lohakaks ei ole mõistlik ikkagi muutuda.

Kui su autol ei ole veel kaskokindlustust või soovid arvutada kaskokindlustuse hinda, saad seda teha siit.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.