If Kindlustuse blogi

Kas ma saan autot kindlustada ka ainult üheks päevaks?

Foto: Paula Johanna Adamson

Peamiselt puudutab see küsimus erinevate hobi- ja lõbusõidukite omanikke. Ühed toovad oma auto soojast ja ideaalse niiskustasemega garaažist välja vaid mõnel üksikul ilusal suvepäeval.

Teistel on aga enda hobisõiduk näiteks vaja viia ühest remondikohast teise või liigutada muul põhjusel autot vaid lühikese perioodi jooksul.

Nagu korduvalt oleme kirjutanud, siis liikluskindlustuseta sõitmine on loomulikult seadusevastane, aga lisaks võib asjaolude rumala kokkulangemise tõttu tekitada ka väga suure majandusliku kahju. Kui põhjustate õnnetuse ja puudub kohustuslik kindlustus, siis nõutakse ilmselt sisse ka teisele osapoolele tekitatud kahju.

Tagantjärgi sõlmimine on väga halb mõte

Hea uudis on see, et liikluskindlustuse tegemine üheks päevaks on täiesti võimalik ning on kindlasti mõistlikum kulutus, kui riskida ja see üks sõit ära teha. Kindlustust on võimalik osta ka samaks päevaks. If Kindlustuse kodulehelt saab hõlpsalt liikluskindlustuse osta. Vajadusel saab osta kasvõi 1-päevase poliisi, kui on vaja hetkel kasutada parasjagu seisvat autot lühiajaliselt.

Samas on siinkohal oluline märkida, et kui siiski õnnetus on juhtunud ja püütakse peale seda ruttu tagantjärgi poliis ära osta, siis on tegu kindlustuspettusega ning see on kriminaalkorras karistatav tegevus.

Kaskot üheks päevaks ei saa

Olukordi, kus on vaja üheks päevaks kaskokindlustus sõlmida, tuleb väga harva ette ja seetõttu on kasko lepinguperiood tavaliselt üks aasta. Seda saab maksta ühe kuu kaupa ja kui näiteks müüte auto maha või tõepoolest eemaldate mõneks ajaks liiklusest, siis saab lepingu varem lõpetada. Seega on kaskol teoreetiline miinimumperiood 1 kuu. Kaskokindlustuse puhul on tavaline, et kehtivuspiirkonnaks määratakse Euroopa Liit.

Kui aga on soov sõita lühiajaliselt ka mujale, näiteks Venemaale, on If Kindlustuses võimalik teha selleks  lühiajaline täiendav poliis. Kaskokindlustuse hinda saad arvutada siit.

Samas on just hobiautode ja kallimate sõidukite puhul kaskoga mõistlik riske maandada ka siis, kui auto seisab. Põhjused on kirjas SIIN ja samuti on seal selgitatud võimalust seisuperioodil lepingutingimuste muutmiseks, et vähendada kulusid.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.