If Kindlustuse blogi

Kui panen talveks auto garaaži seisma, siis kas kaskokindlustus oleks mõistlik katkestada?

Väga paljude jaoks ei ole auto sugugi vaid vahend ühest kohast teise liikumiseks, vaid märksa olulisem asi. Kelle jaoks on oluline konkreetne mark või mudel, teine eelistab kiireid, kolmas hoopiski klassikaliseid autosid.

Igal juhul kaasneb nendega ka mure, mida teha talvel? Enamikel juhtudel selliste lemmikutega talvel ei sõideta. Põhjuseks loomulikult see, et talvine lumesoolasegu ei mõju autole hästi, õnnetused on kergemad juhtuma ja võib olla pole need talve sõitmiseks ka mugavad.

Mida teha sellisel juhul kaskokindlustusega? Nende autode puhul, mis on liisingu abil ostetud, on vastus lihtne. Kaskokindlustusega peab auto olema kaetud kogu liisinguperioodi jooksul, olenemata läbisõidust või reaalsest kasutusest.

Ka garaažis võib õnnetusi juhtuda, midagi võib põlema mina, muud moodi kahju tekitada ning on tulnud ka ette juhtumeid, kus närilised on auto kallal käinud. Samuti piisab vaid ühest korrast, kui on vaja ikkagi sõita või saabub kevad varem, aga teil pole kindlustust.

Kui auto ei ole enam liisinguga seotud, aga kasutate ikka kaskokindlustust, siis on muidugi lubatud kasko katkestamine. Samas on sellisel juhul siiski mõistlik ühendust võtta oma kindlustusseltsiga.

Samad ohud varitsevad autot ju ikka ning eriti just (kalli) hobiauto puhul tahaks maksimaalset kindlustunnet. Sageli on pikemaks perioodiks sõlmitud kaskokindlustus soodsam ja lühikeste juppidena kasutamine ei tarvitsegi olla palju soodsam.

Kindlustusselts aitab hea meelega teie võimalikke riske ja valikuid hinnata ning vastavat nõu anda või siis teha selleks perioodiks mingi muu pakkumine. Seega kõige paremat nõu saategi oma kindlustusandjalt ning enne lepingu lõpetamist ja auto talvekorterisse paigutamist, oleks mõistlik kõik üle kontrollida ja küsida. Tasub helistada If Kindlustuse kindlustustelefonil 777 1211 ning kliendile tehakse spetsiaalne pakkumine, näiteks vähendades teatud kaitseid, on võimalik saada endale vägagi mõistliku hinnaga kvaliteetne lahendus, mis annab vajaliku turvatunde ka hooajaliselt kasutatavale autole.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.