If Kindlustuse blogi

Kas teadsid: liikluskindlustuse lõpetamiseks sõiduki müümisel on kaks võimalust

Foto: Shutterstock.

Liikluskindlustuse lõpetamiseks on kaks võimalust. Kui endine omanik soovib liikluskindlustuse lepingu enne müüki lõpetada, tuleb selleks aegsasti avaldus esitada – kõiki lepingutega seonduvat ning raha tagastamist saab taotleda vaid auto omanik. 

Kindlustusseltsil võib lõpetamise avalduse menetlus aega võtta kuni kaks tööpäeva, mistõttu võib juhtuda, et kui avaldus antakse sisse tööpäeva lõpus, jõuab kindlustusselts sellega tegeleda alles järgmisel tööpäeval. Sama kehtib ka nädalavahetuste ja riigipühade kohta.

Teine ja tegelikult mõistlikum võimalus on see, et uus omanik sõlmib uue liikluskindlustuse lepingu peale omanikuvahetuse registreerimist. Selle protsessi käigus lõpeb automaatselt eelmise omaniku leping. 

Kui eelmisel omanikul peaks jääma mingisugune ettemakse kindlustusseltsile, siis pärast auto ümberregistreerimist saab ainult uus omanik ettemakstud summa tagasi küsida. Selles tuleb esitada eelmise omaniku kindlustusseltsile vastav avaldus.

Soovitav on autol pidevalt kindlustust peal hoida, et ei tekiks olukorda, mil sõidukil puudub kindlustuskaitse. Kahjud tuleb sellises olukorras igal juhul registrijärgsel omanikul kanda.

Sõidukite ostu ja müügi kohta saab lähemalt lugeda siit. If Kindlustuse liikluskindlustuse kohta saab lisainfot lugeda ja hinda arvutada siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.