If Kindlustuse blogi

Kes peab korvama hooldamata jäisel teel juhtunud avarii kulud?

Kahtlemata on kõige ohtlikum ja närvesöövam periood autoga ringi liikumiseks talvekuudel – pidurdusteekonna pikenemine ning auto üle lihtsamini kontrolli kaotamine. Kuid sellest hoolimata ei saa enda igapäevaseid toimetusi tegemata jätta.

Ootamatu lume ja jää tulekuga on sunnitud kiiresti reageerima ka libedusetõrje masinad ning lumesahad, kuid tihtilugu kõiki teesid üleöö puhtaks ja ohutumaks teha ei jõuta.

Alati tuleks libedal ja jäisel teel liigeldes valida ilmastiku- ja teeoludega sobiv sõidukiirus, isegi kui oled parasjagu hilinemas kuhugi.

Mis aga juhtub siis, kui hooldamata libedal teel peaks juhtuma avarii? Kas õnnetusest tulenevad kahjud korvab tee omanik või ikkagi kindlustusselts?

Kaskokindlustuse olemasolu on suur pluss

Kui peakski juhtuma õnnetus hooldamata teel, siis teisele osapoolele korvab kahjud alati õnnetuse põhjustanud auto liikluskindlustus.

Õnnetuse põhjustajaga on lood pisut keerulisemad. Suureks plussiks on taolistes olukordades omada vajalikku kindlustuskaitset. Sellistel juhtudel hüvitab kahjud omanikule kaskokindlustus.

Kuna autoga liigeldes on alati vajalik säilitada ilmale ja teeoludele vastav sõidukiirus, siis on üsna keeruline taotleda tee omanikult hüvitist õnnetuste korral.

Muidugi on teatud erandid, nagu nt löökaugud, mida ei märganud ja mis autot lõhkuda võivad. Sellistel juhtumitel on aga alati vajalik registreerida sellised õnnetused politseisse helistades ning tehes erinevaid fotosid sündmuskohalt.

Kaskokindlustuse olemasolu aga päästab paljudest sellistest vaidlustest, kuna kindlustus saab tekkinud kahjud hüvitada. Selleks tuleb peale sarnast õnnetust kindlustusseltsi helistada ja vajadusel saadetakse sulle appi puksiir, et õnnetusse sattunud sõiduk ja reisijad sobivasse kohta viia.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.