Kui värskelt poleeritud auto saab kahjustada: kas kindlustus katab kahjud?

Foto:Shutterstock.

Auto sise-ja välispesu on täiesti harilikud nähtused ning tuttavad ilmselt kõikidele autoomanikele, ent viise välimuse paremaks muutmiseks leidub veelgi rohkem.

Detailingu näol töödeldakse auto kerepinda hoolikalt poleerimise, põhjalikuma pesu ning vahatamise näol, mis annab tihtipeale sõidukile uueväärsemast veelgi parema välimuse.

Tihtipeale viiakse säravama välimuse nimel isegi tehasevärskeid autosid detailimiskeskustesse.

Võib aga juhtuda, et pärast kallihinnalist töötlust juhtub avarii ning värskelt läikima löödud sõiduk saab kahjustada või kriimustada. Tekib küsimus, et kas uus detailimine makstakse sealjuures kinni?

Kasko hüvitab ka tootjaväliselt paigaldatud osade kulud

Taastamine on erinevate ettevõtete puhul üsnagi mahukas töö, sest esmalt tuleb detail korda teha või hoopis ümber vahetada. Alles siis järgnevad värvitööd, kleepimise, kiletamise või detailinguga seotud tegevused.

Kehtib põhimõte, et kaskokindlustuse klientide sõiduk taastatakse kahjueelsesse olukorda. See sisaldab endas ka vajadusel kleepimist ja kiletamist.

Vahatamise osas tuleb vaadelda seda, millal seda on tehtud. Teatavasti vaha kulub ning kui vahatamine on tehtud pikka aega tagasi, siis ei kuulu see taastamisele. Samas kui tegemist on värske vahatamisega, kuulub ka see taastamisele.

If Kindlustuse e-büroost saab osta nelja kaskopaketti ning säärased juhtumid on kaetud kõikide kaskopakettide korral. Lisaks sõiduki originaalosadele kuuluvad kindlustuse alla ka lasteiste, katuseboks, katuseraam ning jalgrattahoidja.

Kuni 1000 euro väärtuses hüvitatakse ka tootjaväliselt paigaldatud osad, nagu näiteks valuveljed, spoilerid või lisatuled. Hüvitise limiiti saab mõistagi ka suurendada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.