If Kindlustuse blogi

Kuidas aitab tehnilise rikke kindlustus autoostjat?

Foto:Shutterstock.

Portaali Auto24 ning If Kindlustuse koostöös loodud uudne tehnilise rikke kindlustus teeb ostumüügi protsessi lihtsamaks ning säästab automüüjat tulevastest probleemidest. Millist kasu on tehnilise rikke kindlustuse soetamisest aga auto ostjale?

Autoost on inimese jaoks määrava tähtsusega finantsotsus, sest lisaks ostusummale tuleb arvestada reeglina üsna suurte jooksvate omamis- ja hoolduskuludega. Seega on iseenesestmõistetav, et ostujärgsed tehnilised probleemid peavad olema välistatud.

Tehniline kontroll ei garanteeri alati korrasolekut

Seda, kelle käest sõiduk osta, peab inimene ise otsustama. Tehniline kontroll tuleb enne ostmist aga kindlasti läbi viia, olgugi et see ei pruugi tingimata tagada koheselt murevaba sõitu.

Seni oli kasutatud autode puhul kehtinud olukord, kus kõige kindlam oli auto soetada tunnustatud autofirmast, kes pakkus oma sõidukitele vähemalt pooleaastast garantiid. Siiski ostetakse lõviosa kasutatud autodest eraisikute käest, kellele pole sobivat kindlustusteenust pakutud.

Mida paljud aga ei tea, on ostjapoolne võimalus algatada tehnilise rikke kindluse protsess täiesti ise. Iga müügikuulutuse juures on märge, kas vastavat sõidukit saab tehnilise rikke kindlustusega kindlustada. Samuti näeb sealt juurest kohe kindlustusmakse hinda.

Sealt juurest saab koheselt automüüjale saata sõnum, kus on kirjas ostuhuvi tehnilise rikke kindlustuse tingimustel. Kui müüja on nõus autot näitama, saab tellimuse kokku vormistada ning sõidukit uurima minna.

Liisinguga tuleb hindamisakt tasuta kaasa

Sõidukit tuleb lepingu sõlmimiseks kontrollida kindlas töökojas. Kui sõiduki tehniline seisukord ei vasta nõuetele, saab maksja kindlustusmakse tagasi. Seega asjatult ei tule maksta kindlustuse eest.

Liisinguga autot ostes tehakse tavaliselt ka hindamisakt. Tehnilise rikke kindlustusega tuleb hindamisakt kontrolli kõrvale tasuta, mistõttu on mõistlik läbida nn 100 punkti test ning seejärel veenduda auto seisukorras.

Kindlustuse maksumuse leiab autokuulutuse kõrvalt ning see sõltub suuresti konkreetsest sõidukist. Auto ostuhinda arvestades on selle ostmine kindlustustunde mõistes aga kindlasti soovituslik, vältimaks tulevikus keerulisi olukordi.

Tehnilise rikke kindlustuse kohta saad lähemalt lugeda siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.