Kuidas käituda, kui kahjustad tuttava autot sellega ise sõites?

Kui autoomanik usaldab sind nii palju, et annab sulle oma autovõtmed ning lubab sind rooli, siis tegelikkuses kehtivad nii kasko- kui liikluskindlustus ning liiga suurt muret tundma ei pea.Foto: Shutterstock

Heas usus laenab sõber sulle oma autot, et saaksite vajalikud sõidud ära teha. Õnnetus ei hüüa tulles ning kogemata kahjustad sõbra autot. Mis aga saab edasi?

Usalda oma sõpra, kellele autot laenad

Kui autoomanik usaldab sind nii palju, et annab sulle oma autovõtmed ning lubab sind rooli, siis tegelikkuses kehtivad nii kasko- kui ka liikluskindlustus ning liiga suurt muret tundma ei pea. Eriti kui õnnetus pole sinu enda põhjustatud.

Teine lugu on siis, kui oled tarvitanud näiteks alkoholi ning istud siis autorooli ja satud avariisse. Sellisel juhul enam kaskokindlustus ei kehti ning kõik kulud tuleb oma taskust kinni maksta. See võib aga väga suure tõenäosusega viia ka sõprussuhete jahenemiseni kuna vajalikku remondiks minevat lisaraha ei pruugi sõbral olla. Selline usalduse kaotus võib viia lõpuks ka hoopis sõprussuhte lagunemiseni.

Seega, kui annad oma autovõtmed sõbra kätte, siis ole kindel, et võid teda usaldada. Õnnetus ei hüüa tulles, kuid rumalaid vigu saab sellegipoolest vältida.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.