Kuidas märgata metslooma ja käituda õigesti?

Sügisel on päevavalgust vähem ning metsloomi on üha raskem märgata.Foto: Shutterstock

Päevavalgust jääb meie laiuskraadil praegu iga päevaga üha vähemaks. Nii näeme ka aina vähem seda, mis toimub autoga sõites tee ääres. Kas ootab teepervel mõni loom, kes otsustab täpselt sinu auto ette astuda. Ja loomaga kokkupõrget on väga raske ära hoida. Kas kuidagi on võimalik metslooma märgata ja kuidas siis õigesti käituda?

Kui märkate metslooma, on juba pool võitu käes. Kui loom ilmub vaatevälja, siis esimese asjana tuleb kohe kiirus maha võtta ja lülitada sisse ohutuled, siis näevad ka kaasliiklejad, et miskit on toimumas. Kui näete ühte looma, siis veenduge, ega teed ei ole ületamas veel teine ja kolmaski. Ei ole harvad juhud, kui karjas liikuvad loomad ületavad ka teed mitmekesi.

Kindlasti ei ole kasu sellest, et kui viimasel hetkel teed ületavat metslooma märgates vajutate signaali ja loodate, et loom liigub kiiremini üle tee. Tegelikkuses loom ehmub ning valib kõige kindlama tee, mis üldjuhul tähendab tuldud teed ehk loom keerab otsa ringi ning võib just siis otse auto ette astuda.

Samuti ei ole mõistlik kiiresti loomast tema eest või tagant mööduma hakata. Kunagi ei tea, kuidas loom järgmises situatsioonis käituda võib.

Seega tasub pimedas sõites väga tähelepanelikult jälgida teepervi. Kui märkate seal helendavaid silmi, siis tasub kohe hoog maha võtta, sest suure tõenäosusega võivad need olla mõne metslooma silmad, mis toimivad nagu helkurid, kui autotulede valgusvihku satuvad.

Kuidas saad enda autot kaskokindlustusega kaitsta ja mis maksab see sinu sõidukile, seda saad uurida siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.