If Kindlustuse blogi

Kuidas saada kaskokindlustuse makseid odavamaks?

If Kindlustuse riskijuhi Kristo Piiroja sõnul on üheks igakuise makse vähendamise võimaluseks suurema omavastutuse valimine.Foto: Shutterstock

Kaskokindlustus on autoomanikule väga tänuväärne lahendus, mis katab kahjud ka siis, kui õnnetuse põhjustas sõiduki omanik ise. Küll aga toob kaskokindlustus kaasa ka suuremad kulud. Kas ja millised on võimalused, et kaskokindlustuse maksed saada mõnevõrra odavamaks?

Suurem omavastutus

If Kindlustuse riskijuhi Kristo Piiroja sõnul on üheks igakuise makse vähendamise võimaluseks suurema omavastutuse valimine. Ta selgitab, et sõidu- ja pakiautode puhul algab omavastutus 100 eurost. 

If Kindlustuse e-büroos on omavastutuse suuruseks võimalik valida 100, 200 või 300 euro suuruse omavastutuse vahel. “Tasub aga tähele panna, et 100 ja 300 eurose omavastutuse korral on kindlustusmakse vahe peaaegu 20%,” toonitab Kristo Piiroja ehk mida suurem on omavastutus, seda väiksem on ka kindlustusmakse. 

Väldi õnnetustesse sattumist

“Kindlasti mõjutab kaskokindlustuse hinda parem riskikäitumine,” märgib If Kindlustuse riskijuht, et pikas plaanis aitab liikluses õnnetuste vältimine kaskokindlustuse makset vähendada samamoodi nagu tavapärast kohustuslikku liikluskindlustuse maksetki.

Uuri täpsemalt siit, kui palju maksab sinu sõidukile kaskokindlustus. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.