If Kindlustuse blogi

Kus asuvad Eesti kaubanduskeskuste parklate kõige ohtlikumad kohad?

Parklates toimuvate õnnetuste puhul on harva tegu teadliku või lausa tahtliku reeglite rikkumisega. Enamjaolt on mõlkimise põhjuseks kas kogenematus manööverdamisel või tähelepanematus.

Mis iganes põhjus, tüütu ja kulukas on see kõigile. Isegi kui auto on kindlustatud nii kasko kui ka kohustusliku liikluskindlustusega, siis tegeleda tuleb sellega ikka.

Tegelikult on võimalik õnnetuste juhtumise tõenäosust väga oluliselt vähendada. Appi tuleb tõenäosus.

Neli Eesti suurt kaubanduskeskust

Võtsime näiteks Eesti nelja kaubanduskeskuse (Rocca al Mare, Ülemiste, Kristiine ja Tartu Lõunakeskus) parklate liikluskindlustuse fondi statistika järgi kõige välja viimase 5 aasta õnnetuserohkemad piirkonnad. Ilmselt on mitmel pool parkimiskorraldus erinevate ümberehituste käigus muutunud, aga konkreetsed õnnetustealtimad piirkonnad joonistuvad ikka välja.

Vaata neid alltoodud pilte ja planeeri oma järgmine parkimine vastavalt neile. Kui tahad mõnda end huvitavat parklat või liiklussõlme vaadata, siis seda saab teha siin.

Ülemiste keskus

Nagu kaardilt näha, siis on õnnetusi rohkem juhtunud otse keskuse ees ning teine tihedam piirkond on parkimismaja sissesõidu lähistel. Kõndimine on tervislik ja ka auto parkimine uksest kaugemale on tervislik, autole.

Kristiine keskus

Kristiine keskuses joonistub selgelt välja rohke õnnetuste arv keskuse vasakul küljel asuvas parklaosas. Põhiparklas on olukord üllatavalt hea. Samas on näha, et Circle K juures tasuks ettevaatlik olla, kuna seal põrkub (sõna otseses mõttes) tankla liiklus keskuse omaga.

Rocca al Mare

Soovitus suhteliselt selge – parkige katusele või parkla servaaladele. Võimalikult ukse alla trügimine tähendab suuremat õnnetuse riski, eriti just hoone keskel. Ettevaatlik tasub olla ka ringteel.

Lõunakeskus Tartus

Selle kaardi peal on selgelt näha, et mida lähemal peauksele, seda suurem risk. Parkla äärealade kasutamine on taaskord hea kõigi tervisele. Lisaks tuleb tähele panna Eesti kõige suurema liiklusõnnetuste tihedusega liiklussõlme ehk Riia tn lõpus asuvat ringteed.

Ühest küljest on loogiline, et mida tihedam liiklus, seda rohkem õnnetusi. Teisalt on hea statistikat visualiseerida, et õnnetuse riske vähendada.

Kui sinuga parklas õnnetus, näiteks riivad kogemata mõnda pargitud sõidukit, siis sündmustkohalt vargsi lahkumine ei ole hea mõte. Parkla kaamerate ja pealtnägijate abil selgitatakse süüdlased enamasti välja. Sündmuskohalt põgenemisel on väga tõenäoline, et kõik kahjud tuleb endal kinni maksta. Lihtsam on oma kindlustusele asja lahendamine jätta!

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.