If Kindlustuse blogi

Libedad teeolud ja tihedad lumesajud on saabumas: kes korvab hooldamata teel toimunud õnnetusest tulenevad kahjud?

Hooldamata teel toimunud õnnetuse tõttu tekkinud kahjude korvamiseks on hea omada kaskokindlustust.Foto: Shutterstock

Jäised ja libedad teeolud on kätte jõudmas, mis on kahtlemata iga autojuhi jaoks kõige närvesöövam aeg aastas. Autode pidurdusteekond pikeneb, juhitavus on kergem kaduma. Talv kipub ju alati natuke ootamatult saabuma, kuid ega sellepärast igapäevased toimetused tegemata jää.

Meie asukoha tõttu on ilmastikutingimused vahel väga kiired muutuma, mistõttu võivad teed ootamatult kiiresti libedaks muutuda ning tiheda lumesaju tõttu võivad teedele tekkida suured vaalud või sootuks läbimatuks muutuda. Lumesahad ja libedusetõrjega tegelevad masinad võivad endast küll parima anda, kuid ressurssi pole lõputult ning alati üheaegselt kõikjale ei jõua. 

Meeles tuleb pidada, et libedal ja jäisel teel liigeldes tasub valida ilmastiku- ja teeoludega sobiv sõidukiirus, isegi kui oled parasjagu hiljaks jäämas.

Mis aga juhtub siis, kui hooldamata libedal teel peaks juhtuma avarii? Kas õnnetusest tulenevad kahjud korvab tee omanik või ikkagi kindlustusselts?

Kaskokindlustus päästab päeva

Kui õnnetus kahe sõiduki vahel peaks juhtuma hooldamata teel, siis on selge, et teisele osapoolele korvab kahjud alati õnnetuse põhjustanud auto liikluskindlustus.

Õnnetuse põhjustajaga olukord aga nii roosiline ei ole. Kuna autoga liigeldes on alati vajalik valida ilmale ja teeoludele vastav sõidukiirus, siis on üsna keeruline taotleda tee omanikult hüvitist õnnetuste korral.

Väga oluliseks lisaväärtuseks on taolistes olukordades omada vajalikku kindlustuskaitset. Sellisel juhul hüvitab kahjud kaskokindlustus.

Löökaukudesse sõitmise kohal tuleb õnnetuse koheselt fikseerida

Muidugi on teatud erandid, nagu näiteks löökaugud, mida tiheda lumevaiba või vihma tõttu ei märganud ja mis autot lõhkuda võivad. Selliste juhtumite korral soovitab If Kindlustus ilmtingimata registreerida õnnetused politseisse helistades ning tehes erinevaid fotosid sündmuskohalt.

Kaskokindlustuse olemasolu aga päästab paljudest sellistest vaidlustest, kuna kindlustus saab tekkinud kahjud hüvitada. Selleks tuleb peale sarnast õnnetust kindlustusseltsi helistada ja vajadusel saadetakse sulle appi puksiir, et õnnetusse sattunud sõiduk ja reisijad soovitud sihtkohta viia.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.