If Kindlustuse blogi

Mida tähendab Brexit autojuhtide jaoks, kes tahavad Suurbritanniasse sõita?

Suurbritannia Euroopa Liidust lahkumine puudutab ka autojuhte, kes soovivad saareriiki oma sõidukiga reisida. Nimelt tuleb juba alates veebruarikuust Suurbritanniasse Eesti sõidukiga minnes kaasas kanda ka rohelist kaarti.

“Kui siiani piisas tavalisest poliisist, siis nüüd tuleb kindlasti ka roheline kaart kaasa võtta,” sõnas If Kindlustuse liikluskindlustuse tootejuht Reet Veilberg. Kuni 2020. aasta lõpuni kestab üleminekuperiood, mille jooksul on Euroopa Liidul ja Suurbritannial vaja kokku leppida ja välja töötada edasised suhted.

Sel ajaperioodil kehtivad üldiselt ELi kodanikele kõik senised reeglid Suurbritannias reisides ja elades. See tähendab, et kui Eesti elanik saab Suurbritannias viibides liiklusõnnetuses kannatada, saab kuni aasta lõpuni nõuda kahju hüvitamist Eestis.

Kindlustusjuhtumite lahendamine käib siiski läbi Suurbritannia kindlustusseltsi esindaja Eestis ning sama kehtib ka juhul kui Suurbritannia numbrimärgiga sõiduk põhjustab Eesti kodanikule kahju mõnes Euroopa Liidu riigis.

Eestis Suurbritannia sõidukiga mistahes põhjustatud kahjude puhul saab kannatanu omahüvitist taotleda alati Eestist, sõltumata kahju põhjustamise ajast.

Välismaiste kindlustusseltside esindajad leiab LKFi koduleheküljelt.

Rohelise kaardi saab iga autojuht tasuta tellida oma kindlustusseltsilt koos liikluskindlustuse poliisiga.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.