Mida teha, kui peale avariid teine juht sündmuskohalt põgeneb?

Nii mõnigi autojuht on toidupoest naastes avastanud oma pargitud autolt mõlgi, mida seal enne poodi minekut ei olnud. Mistahes kindlustusjuhtumi puhul on raudne reegel see, et autot ei tohiks liigutada ja kõik tuleks kohe sündmuspaigalt lahkumata fikseerida.

Kuid mida teha, kui teine osapool on sündmuskohalt juba lahkunud?

Selliste juhtumite puhul tuleb helistada politseisse ja tegutseda sealt saadud juhiste järgi. Ifi sõidukikahjude grupijuhi Martin Kuke sõnul tasub võimaluse korral alati selgitada välja, ega juhtum juhuslikult mõnele kaamera vaateväljas ei juhtunud, sest siis on nii politseil kui ka kindlustusel võimalus süüdlane tuvastada.

Eriti tasuks kaamerate kohta uurida eelkirjeldatud parklamõlkimiste korral, kuna suuremate kaupluste parklates on kaamerad reeglina olemas. Lisaks võiks paigaldada sõidukisse pardakaamera, millest võib olla kasu sündmuspaigalt põgenenud sõiduki tuvastamiseks, kui ka tavaliste kindlustusjuhtumite puhul.

Vahel võib juhtuda ka nii, et teine osapool tunnistab end sündmuspaigal süüdi, kuid on parajasti tööle hiljaks jäämas ning soovib juhtumit kirjalikult fikseerida millalgi hiljem. “Liiklusõnnetus tuleb vormistada kirjalikult sündmuspaigal ning alles peale vormistamist võib sündmuspaigalt lahkuda,” tuletas Kukk kindlustusjuhtumite peamist reeglit meelde.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.