If Kindlustuse blogi

Milline näeb välja kahjukäsitluse protsess Suurbritannias?

Suurbritannias sõidukiga liiklemine on eestlase jaoks tõenäoliselt keerukam kui mujal Euroopas. Peamiseks põhjuseks on vasakpoolne liiklus, millega enamus meist ilmselt harjunud ei ole. 

Märkimisväärselt suurem liiklustihedus ning harjumatu liikluskorraldus tõstavad ka õnnetusse sattumise šanssi. Just seetõttu on oluline teada, kuidas liikluskahju korral toimima peaks.

Teadaolevalt tuleb Suurbritannias autoga reisides võtta kaasa nüüd roheline kaart, mille tõttu muutus seal ka kahjukäsitluse protsess.  

Varem sai Suurbritannias õnnetusse sattunud Eesti numbrimärkidega sõiduk nõuda kahju hüvitamist kodumaal, kuid enam mitte. Nüüd tuleb seal avarii korral pöörduda kahjunõudega otse kahju põhjustanud sõiduki kindlustuse poole. Seda juhul, kui õnnetuse põhjustas keegi teine.

Kui õnnetuse põhjustad aga sina, tuleb anda teisele osapoolele koopia enda rohelisest kaardist. Sama põhimõte kehtib ka näiteks Venemaal, Valgevenes ning ka Ukrainas.

Välisriikides juhtunud õnnetuste korral on kindlasti oluline teavitada ka politseid. Oota politsei ära ning tegutse vastavalt nende antud juhiste järgi.

Alati on mõistlik ühendust võtta ka If Kindlustuse infotelefoniga 777 1211, kus antakse head nõu selle kohta, kuidas täpselt edasi käituda.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.