If Kindlustuse blogi

Millist kaitset pakub mootorrattale mõeldud kaskokindlustus?

Kas teadsid, et lisaks autole saab kaskokindlustuse sõlmida ka enda kaherattalisele sõiduvahendile?

Kuna mootorrataste hooaeg on kohe algamas, vaatame järele, milliste õnnetuste eest saab enda kaherattalist kaitsta kaskokindlustusega.

Motokasko kindlustuskaitsed

If Kindlustuse pakutava Motokaskoga kaasneb mootorrattale koguriskikindlustus ehk kliendile hüvitatakse kahju tavalise õnnetusjuhtumi, varguse, vandalismi või tulekahju korral. Samuti hüvitab kindlustus 0-eurose omavastutusega otsasõidud loomadele.

Ka võtmete kaotamise või hävimise korral aitab Motokasko su kenasti hädast välja. Kuni 300 euro ulatuses kuulub hüvitamisele võtme või puldi väljavahetamine, vajadusel ka selle ümberkodeerimine ilma omavastutuseta.

Kuna mootorrattaga sõitmiseks on oluline ja vajalik kanda vastavat varustust, siis hüvitatakse varustuse hävimise korral needki kulud. Nii juhi kui ka kaasreisija kiivri, kaitsmed ja spetsiaalse mootorratturi riietuse hüvitab kindlustusselts kuni 1000 euro ulatuses.

Autoabi ja ekstrakaitse pakuvad lisakindlust

Kui midagi peaks juhtuma mootorrattaga ning edasi liikuda pole võimalik, saab kasutada tasuta Ifi 24/7 autoabi. Teenust on hätta sattudes võimalik kasutada ka välismaal, välja arvatud Valgevenes, Ukrainas ja Venemaal. Abi saamiseks tuleb helistada Ifi Kindlustustelefonil 777 1211.

Lisaks pakub If Kindlustus ka Motokasko Extra paketti, millega kaasneb veel 15% lisahüvitis mootorratta täieliku hävingu korral.

Kui näiteks kaherattaline on varastatud või selle taastamine pole enam mõistlik, saab kindlustusseltsilt 15% lisahüvitist mootorratta eest. Hüvitise summa arvutamisel võetakse arvesse mootorratta turuhinda vahetult enne kindlustusjuhtumit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.