Millist kaskopaketti võtta, kui reisid sageli autoga?

Foto: Autoga reisil käies võib kaskost väga suurt abi olla.

Autoga reisile minek ei tundu kõigile esialgu kohe meeldivat. Pikalt istumist ja ehk veidi tüütugi, kuid sageli on tagasi tulles emotsioonid positiivsed. Näeb palju rohkem seda, mis tee ääres on. Oled oma aja peremees ja sõltud ainult oma tahtmisest.

Samas tuleb autoreisi puhul olla valmis ka õnnetusteks – olgu selleks väike plekimõlkimine või tehniline probleem autoga, mis võib kogu reisi muuta tüütuks kulukaks projektiks. Selleks on väga oluline kontrollida, milline kaskopakett on sinu autol.

Kui oled sage autoga reisija, siis tasub võtta kaskopakett, millega oled kaitsud ka välismaal reisides. Selleks sobivad hästi nii Superkasko Lux ja Superkasko Lux+ paketid. Need paketid sisaldavad nii omavastutuseta pagasikindlustust kui ka hüvitist auto reisitõrgete korral välismaal.

Auto reisitõrke hüvitamine tähendab, et kui välismaal olles juhtub autoga õnnetus, mille tagajärjel ei ole võimalik reisi jätkata, siis sel juhul hüvitatakse sõidukis olevate inimeste täiendavad transpordi- ja majutuskulud sihtkohta või tagasi Eestisse, kokku 1000 euro ulatuses kõigi reisijate peale.

Mida teha, kui tekib kaskojuhtum?

Kõige kindlam on ühendust võtta oma kindlustusandjaga. Ifi puhul saab selleks helistada 24/7 numbril +372 777 1211. Kui tegemist on väiksema plekimõlkimisega, mis kuidagi sõitmist ei sega, siis tasub sellest lihtsalt kindlustusandjat teavitada ning reisi saab rahulikult jätkata ja probleemiga Eestis tegeleda. Kui probleemid on aga sellised, mis takistavad edasist sõitmist, siis saab kindlustajaga leida ka viisi, et auto välismaal korda teha. Kindlustusfirma aitab leida nii autoabi kui ka sobiva töökoja ning annab asjaajamise jaoks juhendeid.

Raskemal juhul, kui auto remont on suurem töö ning reisi ei ole võimalik jätkata, pakutakse ka koju jõudmiseks toetust transpordi- ja majutuskulude eest kuni 1000 euro ulatuses. Seda, mis saab sõidukist, aitab samuti kindlustusandja ära lahendada ja nõu anda.

If Kindlustuse kaskopakettidega saab tutvuda ja hinda oma sõidukile arvutada siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.