Mootorrattaga Euroopasse: miks tasub mootorrattale sõlmida kaskokindlustus?

Kontrolli, et sinu mootorattal oleks olemas nii liiklus- kui ka kaskokindlustus.Foto: Shutterstock

Ei ole vähe neid reisiselle, kes auto asemel võtavad puhkusereisi ette mootorratta seljas. Lisaks liikluskindlustusele tasub väga hoolikalt mõelda ka motokasko kindlustuslepingu sõlmimisele, mis võib välisriigis väga suureks abimeheks osutuda.

“Motokasko on vajalik juba seetõttu, et sellega kaitsed oma sõidukit sinu enda põhjustatud avariide korral,” räägib If Kindlustuse riskijuht Kristo Piiroja. Ainuüksi keskmine kahju jääb mootorrataste õnnetuste puhul 5000–6000 euro juurde.

Tõsiasi on see, et tsikliga võib sisuliselt ka kohapeal seistes pikali käia, millega võivad juba suured, 3000–5000 euroni ulatuvad kahjud tekkida – näiteks saavad viga kroomitud osad, mida parandada ei saa või muu lisavarustus.

If Kindlustuses saab kindlustada kuni 20 aasta vanuseid mootorrattaid ning kaitse kehtib kõikjal Euroopas, kui välja arvata Ukraina, Valgevene ning Venemaa.

Näiteks ei pea kaskokindlustuse olemasolul liiga palju muretsema mootorratta võtmete kadumise või hävimise korral. Need kulud hüvitatakse omanikule omavastutuseta.

Rääkimata nii juhi kui kaasreisija riiete ja kaitsmete hüvitamisest. Siinjuures tasub küll meeles pidada, et hüvitise tasu ulatub 1000 euroni.

Motokasko kõrval saab soetada veel Motokasko Extra, mille alusel kehtib 15% lisahüvitus ratta täieliku hävingu korral. Motokasko hinda oma kaherattalisele saad arvutada siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.