If Kindlustuse blogi

Mis saab siis, kui kaskokindlustatud autoga tegi avarii juht, kes pole auto omanik?

Foto: Shutterstock.

Kaskokindlustus on mõeldud kaitsma autojuhte ootamatute väljaminekute eest, juhul kui autoga peaks midagi juhtuma.

Kui peaks juhtuma, et kaskokindlustatud sõiduk satub avariisse ning juht on selles ise süüdi, peab kindlustusseltsile maksma vaid omavastutuse. Ainult liikluskindlustuse olemasolul tuleks sel juhul tasuda kõik enda auto remondiga seotud kulud.

Mis saab aga siis, kui kaskokindlustusega sõidukiga põhjustab avarii keegi, kes pole auto omanik ega kasutajate nimekirja sisse kantud isik?

“Kui autol on olemas nii liiklus- kui ka kaskokindlustus, siis tegelikult kindlustusseltsi jaoks midagi ei muutu – kahjud hüvitame ikka meie,” sõnas If Kindlustuse liikluskindlustuse tootejuht Reet Veilberg.

Riskikoefitsient tõuseb seltsi silmis sel juhul aga sõiduki omanikul ehk sellel inimesel, kes kaskokindlustuse sõlmis. Samas ei ole välistatud, et ka avarii põhjustanud juhile võivad kindlustusseltsid hiljem kõrgema tasuga poliise pakkuda – andmed õnnetuste põhjustajate kohta on kõigil olemas.

Seega tasub alati hoolikalt mõelda, kellele oma sõidukit ikka usaldada.

Auto sõbrale laenamisel on vastutaja ikka sõiduki omanik

Teatavasti ei ole täna vaja sõbrale auto laenamiseks ka eraldi kirjalikku volitust, piisab vaid temale võtmete ja registreerimistunnuse üle andmisest ning suusõnalisest kokkuleppest.

“Sealt edasi on juba omaniku enda risk, kui hästi autoga sõidetakse ja kas rooli usaldatud isik võib õnnetuse põhjustada.”

Küll aga juhtis Veilberg tähelepanu sellele, et olenevalt seltsist võivad just noortel juhtidel kehtida sellise olukorra – kus õnnetuse põhjustas keegi muu peale sõiduki omaniku – puhul kahekordsed omavastutuse tasud.

“Ifil sellist topelt tasu küll pole, aga mõnel seltsil võib olla. Sellele tasuks kindlasti tähelepanu pöörata, kui kedagi oma sõiduki rooli usaldate.”

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.