If Kindlustuse blogi

Pane tähele: Eesti numbrimärgiga autod on välismaal suures ohus

Autoga välismaale reisimine on eestlaste seas populaarne ja seda põhjusega. Isikliku autoga reisimine pakub vabadust, mida teiste transpordivahenditega naljalt ei ületa. Samas on sõiduk veel üks asi, mille pärast välismaal muretseda tuleb. Või kas ikka tuleb?

Ifi kaskokindlustus kehtib ka välismaal

Rääkides kindlustundest ja auto omamisest on esimene märksõna tõenäoliselt kaskokindlustus. Ifis sõlmitud kaskokindlustusleping kehtib ka kõikides Euroopa Liidu riikides ja vajaduse korral saab kehtivuspiirkonda laiendada ka näiteks Ukrainasse, Valgevenesse ja Venemaale minekuks.

Välismaale minnes on tungivalt soovitatav sõidukile kaskokindlustus vormistada, isegi kui kodumaal sõites selleks muidu vajadust ei näe. Esiteks tagab see kindlustunde, et kui võõras riigis oma pargitud autolt näiteks kriimu avastad, ei pea sa remonti omast taskust kinni maksma.

Iga välismaal juhtunud kindlustusjuhtumi korral tuleks Ifi kaskokindlustuse tootejuhi Meelis Tara sõnul esimese asjana kindlasti kindlustusseltsiga ühendust võtta ja selgitada ära, mis juhtus. “Vastavalt olukorrale saab siis otsustada, kas tuleb kutsuda politsei või väiksema kriimu puhul lihtsalt edasi sõita,” ütles ta. Igal juhul tuleb kahju siiski fikseerida ja sellest Ifi teavitada.

Eesti numbrimärgiga autod on välismaa autovarastele magusaks saagiks

Kaskokindlustusega hüvitatakse omanikule kahju ka sõiduki varguse puhul, mis on eriti oluline just välismaale reisimise puhul. Tara sõnul toimuvad autovargused tihti nendes riikides, kust on võimalik autosid kohe edasi viia.

Seepärast on autovarguste statistika kõrgem näiteks Lätis ja Leedus ning Valgevenes ja Venemaal, kuid ka Hispaanias. Põhimõtteliselt tähendab see eestlaste jaoks, et välismaal on autovarguse ohvriks sattumise oht isegi kõrgem kui kodumaal. “Eriti kui sul on Eesti ehk välismaa numbrimärk,” sõnas Tara.

Euroopas reisides tasub mõelda ka If Superkasko Lux soetamise peale, kuna selles paketis on olemas lukustatud sõidukist varastatud asjade hüvitis tuhande euro väärtuses ning samas väärtuses ka autoga reisitõrke lisakaitse – kui välismaal olles juhtub autoga õnnetus ja reisi pole võimalik jätkata, hüvitatakse sõidukis olevate inimeste täiendavad transpordi- ja majutuskulud sihtkohta või tagasi Eestisse.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.