If Kindlustuse blogi

Panin autole järelturult kallima stange ja juhtus õnnetus: kas kindlustus hüvitab selle või originaali?

Foto: Shutterstock

Otsustasin oma autole anda veidi isikupära ning lisasin järelturult autole kallima stange. Hea on sõita, kuid õnnetus ei hüüa tulles ning nüüd on vaja autot parandama asuda. Kas kindlustus hüvitab õnnetusse sattudes ka kallima varuosa?

Kindlustus võib küll hüvitada, kuid If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuhi Taavi Kruusi sõnul tuleb siinkohal arvestada mitteoriginaalse varuosa hüvitislimiidiga. See tähendab, et kuni 1000 euro suuruse limiidi korral hüvitatakse seda mitteoriginaalset varuosa 1000 euro ulatuses. 

“Kui autostange maksab näiteks 2500 eurot, siis tuleb valida ka selline kindlustuskaitse, millel on vähemalt 2500 eurot kaitset mitteoriginaalsetel varuosadel,” märgib Kruus. Sellisel juhul ei pea autoomanik oma auto isikupäraste lisavarustuse pärast muretsema ka õnnetusse sattudes.

Selleks, et oma sõiduki mitte-tootja poolt paigaldatud osad oleksid kindlustusega piisavas mahus kaetud, võta ühendust oma kindlustusseltsiga ning veendu, et kõik kindlustuse suurused vastaksid sinu vajadustele.

If Kindlustuse kaskokindlustuse pakettidega saad tutvuda ja hinda arvutada siin.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.