If Kindlustuse blogi

Soovid kulusid optimeerida? Loe, kuidas ise oma kaskokindlustuse hinda mõjutada

Kaskokindlustusse tasub suhtuda kui investeeringusse. Paketti valides tasub mõelda eelkõige enda tegelikele vajadustele.Foto: Shutterstock

Kaskokindlustus on kindlustusliik, mida võiks kindlasti oma autol omada, kuid samas tähendab see lisaväljaminekut. Kuidas saad ise oma kaskokindlustuse hinda mõjutada?

Esimese asjana saab valida omavastutust, see võib olla kas 100, 200 või 300 eurot. Omavastutuse suurus mõjutab ka kaskokindlustuse hinda, mida suurem on omavastutus, seda madalam on kaskomakse. 

If Kindlustuse riskijuhi Kristo Piiroja sõnul tasub mõelda ka sellele, et võtta kõik kindlustused ühe teenusepakkuja juurest. „Näiteks Ifi boonusprogramm If Plus annab allahindluseid igalt järgnevalt tootelt,” räägib ta.

Kaskokindlustuse hinda hakkavad mõjutama muidugi ka klientide erisoovid. “Kui klient soovib oma autot remontida tingimata margiesinduses, siis tuleb valida Superkasko Lux+ pakett, milles selline võimalus sees on,” märgib Piiroja. See tähendab kõige kõrgema hinnaga, samas ka kõige laiema kaitsega kaskopaketti.

Meeles tasub pidada ka tõsiasja, et mitmed kaitsed on erinevate pakettidega kohe kaasas ning paljud neist on ka 0-eurose omavastutusega. Seega tasub kindlasti vaadata ja võrrelda, milline on kõige sobilikum pakett. 

Igal automanikul on võimalus valida erinevate variantide vahel, sõltuvalt oma vajadustest. Vastavalt soovidele kujuneb ka hind. Erinevate kaskopakettide hinda on võimalik arvutada kaskokindlustuse kalkulaatori abil.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.