Sügisperiood: millised kindlustuskahjud on kõige levinumad?

Foto:Shutterstock.

Sügist võib liikluses paljuski pidada kõige ohtlikumaks aastaajaks üldse ning seda mitmel põhjusel.

Pikal, valgemal ja kuivemal suveperioodil on lihtne mugavustsooni sattuda, harjuda hea nähtavuse ja teeoludega. Seetõttu võivad tavaliselt oktoobri keskel või lõpus ilmuvad esimesed libedad teed autojuhte korralikult ehmatada.

Tihtipeale mängib liiklusõnnetuste tekkimisel rolli ka see, kas autol on suverehvid talverehvide vastu vahetatud või mitte. Võimalike ebameeldivuste vältimiseks tasub seega rehvid kindlasti õigel ajal ümber vahetada.

Ka vähenenud nähtavus, eriti vihmasel sügispäeval, võib probleeme põhjustada. Lisaks kehvematele liiklusoludele võib õnnetustes oma rolli mängida madal sügispäike, mis segab eriti siis, kui esiklaas on kahjustatud või kulunud.

Samuti on oluline tulede seisukord. Riskide minimeerimiseks tuleks üle vaadata auto tulede, esiklaasi ja pidurite seisukord.

Valmis tuleb olla esimeste külmade tulekuks, otsida üles talverehvid ning kontrollida nende mustri sügavust. Talverehvi lubatud minimaalne mustri sügavus on 3 mm.

Pimedaga käivad riskide mõttes ühte sammu ka metsloomad, kes sügiseti on aktiivsemad — neil on jooksuaeg. Enim liigub ringi suuri ulukeid, näiteks metskitsi ja põtru.

Metsloomaga kokku põrgates peab kindlasti kohe sisse lülitama ohutuled ning hindama kahjustusi. Kui on kannatanuid, tuleb helistada numbril 112, ja kui loom hukkub, siis Keskkonnainspektsioonile numbril 1313.

Sügisel võivad esimesed öökülmad ka täkked klaasides mõradeks muuta, mis puhul tuleks kohe nüüd klaasipartneri poole pöörduda, et see kiirelt klaasi korda teeks. If Kindlustuse klaasipartnerid leiab kindlustuse kodulehelt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.