If Kindlustuse blogi

Tasuta klaasikahju hüvitis ja autoabi: mille järgi kaskokindlustust valida?

Kaskokindlustuse valimisel on esimese asjana oluline leida usaldusväärne ja hea ning kiire klienditeenindusega kindlustusselts. Õnnetusjuhtumi tekkimisel ja probleemide lahendamisel on see väga oluline.

Kui see tingimus on täidetud, siis tuleb hakata vaatama, mis eeliseid ühel või teisel pakkumisel on. Üks olulisemaid on omavastutuse alt vabastatud kahjujuhtumid.

Mis juhtumid on omavastutusest vabastatud?

If kindlustuse kõikides kaskopakettides on omavastutusest vabastatud järgmised juhtumid:

  • klaasikahjud
  • autoabi kasutamise kulud
  • metsloomaga kokkupõrkel tekkinud kahjud
  • kadunud võtmete asendamise kulud

Metsloomaga kokkupõrkel ja autoabi korral tuleb kindlasti kohe ühendust võtta klienditeenindusega!

Mis teenused üldse paketis on?

Teine väga oluline argument on kindlustusega kaasnevad teenused. Seda, kui palju neid on, oleneb juba konkreetsest paketist. If Kindlustusel on kasko jaoks kolm eri taset: Superkasko, Superkasko Extra ja Superkasko Lux.

Ka kõige soodsamas, Superkasko pakkumises sisaldub rohkelt olulist. Lisaks õnnetusega kaasenenud kahjude kandmisele, on selles olemas 24/7 kättesaadav tasuta autoabi teenus ja eelnevalt mainitud ilma omavastutuseta juhtumid. Samuti kuulub kindlustuskaitse alla kerghaagis (kuni 1000 euro ulatuses).

Superkasko Extra lisab väga olulise tasuta asendusauto ning ka juhile õnnetusjuhtumi tagajärjel tekkinud kahjude hüvitamise kuni 10 000 euro ulatuses (saamatajäänud töötasu jmt).

Hüvitatakse ka reisitõrkeid ja autost varastatud asju

Superkasko Lux tähendab aga, et auto täieliku hävimise korral lisatakse sõidukihüvitisele 10% lisaks, kaetakse autoga seotud kahjujuhtumi tagajärjel tekkinud reisitõrgete kulud kuni 1000 euro ulatuses ja hüvitatakse ka lukustatud sõidukist varastatud asjad kuni 1000 euro ulatuses.

Seega on oluline lisaks hinnale, alati ka vaadata, mis selle raha eest saab. If Kindlustuse kasko korral on enamik peamisi riske kaetud ning sagedamini juhtuvad pisiõnnetused ka omavastutusest vabastatud.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.