Katusele kinnitatud jalgratas tuleb lahti ja lendab maha. Kes korvab taga sõitnud autole tekkinud kahju?

Veendu, et ratas oleks katusele korrektselt kinnitatud.Foto: Shutterstock

Suvisel ajal toimub üle Eesti erinevaid rattarallisid ja võidusõite. Või miks mitte võtta lihtsalt suveks maale jalgratast kaasa. Kinnitasid selle küll enda arvates tugevasti katusele, kuid sõidu ajal läheb kinnitus lahti ja ratas lendab tagasõitva auto esiklaasi. Kes aitab kahjusid korvata.

“Kuna õnnetus toimus liiklussituatsioonis, siis aitab tagumise auto kahjusid hüvitada liikluskindlustus,” selgitab If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuhi Taavi Kruus.

Kui kannatada saab ka jalgratta omaniku auto, kus näiteks kinnitusest lahti tulles kriipis jalgratas autot, siis on omanikul vajalik kaskokindlustuse olemasolu. “Sellised vead aitab kaskokindlustus likvideerida,” märgib Kruus.

Rattale tasub võtta rattakindlustus

Kõiksuguste ratastega seotud õnnetuste ja varguste tarbeks on mõistlik soetada ka oma jalgrattale rattakindlustus. If Kindlustuses saab kindlustada saab nii (elektrilisi) jalgrattaid kui ka elektrilisi tõukerattaid. Ratta vanus ei ole lepingu sõlmimisel määrav, küll aga maksumus – kindlustatakse kuni 3000 eurot maksvaid rattaid. Ning oluline on, et ratas oleks kindlustamise hetkel töökorras ja kahjustamata.

Kindlustuse ostmisel tuleb ostukeskkonda sisestada ratta raaminumber või laadida üles pilt rattast. Kahjuhüvitise väljamaksmiseks võib (aga ei pruugi) kindlustus nõuda kliendilt ratta ostudokumente.

Kindlustus kehtib ratta ootamatu kahjustamise või varguse/röövimise puhul. Kindlustusleping sõlmitakse 12 kuuks ning see kehtib mitte ainuüksi Eestis, vaid lausa üle maailma.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.