Kummutame müüdi: kas auto müümisel saad ettemakstud kindlustusmakse raha tagasi?

Foto: Shutterstock

Kohustuslik liikluskindlustus ei ole kellelegi uudiseks. Sageli ostetakse see kohe ka terveks aastaks. Mis saab siis, kui auto vahepeal maha müün. Kas ettemakstud kindlustusmakse raha saab sellisel juhul tagasi?

Päris nii see tegelikult ei ole. Kui liiklusregistris muudetakse sõiduki omanikku, siis lähevad sellega üle ka kõik autoga seotud õigused ja kohustused, sealhulgas liikluskindlustus. 

Seega tasub mõelda, et kui on soov liikluskindlustus lõpetada, siis tuleks seda teha aegsasti enne auto müümist. Kindlustusseltsil võib lõpetamise avalduse menetlus aega võtta kuni kolm tööpäeva, mistõttu võib juhtuda, et kui avaldus antakse sisse tööpäeva lõpus, jõuab kindlustusselts sellega tegeleda alles järgmisel tööpäeval. Sama kehtib ka nädalavahetuste ja riigipühade kohta.

Teine võimalus on veel see, et uus omanik sõlmib uue liikluskindlustuse lepingu peale omanikuvahetuse registreerimist. Selle protsessi käigus lõpeb automaatselt eelmise omaniku leping.

Kui eelmisel omanikul peaks jääma mingisugune ettemakse kindlustusseltsile, siis pärast auto ümberregistreerimist saab ainult uus omanik ettemakstud summa tagasi küsida. Selles tuleb esitada eelmise omaniku kindlustusseltsile vastav avaldus.

Soovitav on autol pidevalt kindlustust peal hoida, et ei tekiks olukorda, mil sõidukil puudub kindlustuskaitse. Kahjud tuleb sellises olukorras igal juhul registrijärgsel omanikul kanda.

If Kindlustuse liikluskindlustuse kohta saab lisainfot lugeda ja hinda arvutada siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.