Inbanki blogi

4 “odavat” V8 mootoriga autot, millega talvele vastu minna

Fotod:Auto24.

Maailmas on vähe niivõrd siidiselt kõrvu paitavaid helisid, kui külmal hommikul sind ja sinu naabreid tervitav kaheksasilindriline külmkäivitus. Lõrin, mürin ja kütuselõhn — kõik need elemendid rikastavad oluliselt ühe korraliku talvesõiduki kogemust.

Kui levinumad “winterbeaterid” tunduvad pisut igavavõitu või on juba ammu romulasse sõidetud, siis võib kuulutuste virnast midagi põnevamat tuhnima minna.

Mercedes-Benz E430 — 1890 €

Vana hea kurvasilmne Mersu! Kuigi suuresti koosneb selle mudeli turg maakerale viis tiiru peale teinud kindlasti-mitte vanadest taksodest, siis vahel tõesti paistab päike ärklituppa suuremate V6 või V8 mootoritega variantide näol.

Kõige paremini illustreerib seda just see 1890 euro eest saadaval olev 1998. aasta E-klass, mida liigutab 4,3-liitrine V8 mootor. Tehasest väljus masin omal ajal jõulise 205 kilovatiga ning käigud vahetuvad automaatselt.

Muidugi, mõne jaoks võib pisut väsinud välimusega värv ning kroomitud koopaääred kahtlusi tekitada, ent säärase hinna eest tagaveolise jõujaamaga talvele vastu minna võib osutuda huvitavaks kogemuseks.

Lincoln Continental 4,6 — 2200 €

Mercedese rahale mõned sajad eurod otsa kirjutades võime leida ühe ameeriklase, mis sobib kenasti nii talveautoks kui ka tõeliseks projektikaks. Mõnusalt beež 1997. aastast pärinev Lincoln Continental kasutab sedapuhku 4,6-liitrist vee-kaheksa mootorit, mil jõudu küll eelmisest vähem, ent mugavust kindlasti rohkem.

Kuulutuse põhjal on auto seisnud pikemat aega ning sellel puudub kehtiv ülevaatus. Tööd on omajagu, näiteks peab üle käima väljalaske ning natuke askeldama ka mootoriruumis. Sellegipoolest Lincoln käivitub, sõidab, müriseb ja liigub nagu üks jänki muiste.

Lisaks kirjutatakse, et korra on mootor saanud kapitaalremondi, küll mõningate ükskikute puudujääkidega.

Pole vahet, kas tegu on kehva suusailmaga või hingematvalt kauniste lumiste põlluteedega, sellises beežis luksuskookonis on iga teekond tõenäoliselt sildistatud sõnaga comfort. Muidugi juhul, kui eelnimetatud puudused likvideerida.

Audi A8 4,2 — 1899 EUR

Kui otsida odavat Saksa “kaheksapütist”, siis kõige tõenäolisemalt võimegi Maarjamaal sattuda mõne esimese põlve Audi A8 otsa, millel sageli kapoti all 4,2-liitrine jõuallikas.

Tumesinine omaaegne luksussedaan on oma elus neelanud omajagu kilomeetreid — suisa 415 000 tükki.

Omaniku sõnul on auto tehniliselt heas korras ning saanud ka äsja ülevaatuse ja hoolduse. Vigadest mainitakse, et kesklukk ei toimi päris õieti ning tagumisel vasakul tiival istub väike värvikahjustus. Hinnaks küsitakse sarnaselt Mercedesele 1899 €.

Cadillac Fleetwood 5,7 — 3400 €

Jah, BMW ning Mercedes on toredad, aga kas sa oled kunagi jäärajal matuseautoga eelnimetatud margi esindajatest uhkelt mööda libisenud? Kui ei, siis just see Cadillac Fleetwood oma 5,7-liitrise V8ga lubab seda imelikku fantaasiat täisväärtuslikult viljeleda.

Hiidmõõtmetes kahetonnise Ameerika maanteelaevaga sõitmine on ilmselt omaette kogemus. Pehme vedrustus ja pisut “paadilikud” sõiduomadused teevad kitsastel linnatänavatel parkimise ja laveerimise naljakaks, ent ka selles on omaette võlu.

Samas pakuks selline auto väga head võimalust praktiliseks ümberehituseks. Sisuliselt on tegu universaalkerega autoga. Kui kaotada ära matuseautolikud lisandid, siis mahuks sellesse Caddysse vabalt kümneid suusapaare, rohkelt kelkusid ning ei välistaks ka mootorsaani võimalust.

Kuidas osta?

Soodne, aga suur ja luksuslik talveauto tähendab ootamatuid kulusid, seega mingid säästud peaks jääma ootamatuteks väljaminekuteks.

Ostmiseks võib kasutada Auto24laenu, mille puhul ei ole oluline auto vanus ja puudub ka kaskokindlustuse ning sissemaksu kohustus. Just need kohustused on tavaliselt suurimad takistused auto ostmisel. Kasko viib kuumakse tunduvalt suuremaks ja sissemaksuks lähevad kõik säästud.

Auto24 laen on finantskohustus. Enne laenu taotlemist ja laenulepingu sõlmimist hinnake oma varalist olukorda ja laenuvajadust, et veenduda, et olete võimeline laenu õigeaegselt tagasi maksma. Maksete õigeaegselt tasumata jätmise korral võib kaasneda kohustus tasuda viivist ja hüvitada võla sissenõudmiskulud. Laenulepingu nõuetekohane täitmata jätmine võib raskendada tulevikus laenude saamist nii Inbankist kui ka teistest finantsasutustest. Palun tutvuge enne laenamist krediidi kulukuse määraga ning sellega, kui palju laenu võtmine Teile maksma läheb. Enne otsustamist tutvuge ka finantsinspektsiooni tarbijaveebiga www.minuraha.ee, auto24 laenu lepingu tingimustega ja lepingueelse teabega ning vajadusel konsulteerige asjatundjatega.

Märksõnad: , , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.