Elektrimootoriga Jaguar E-Type lähebki päriselt tootmisse

Jaguar Land Rover Classic ehk Jaguari ja Land Roveri klassikaliste mudelite ehitamise ja ennistamisega tegelev osakond andis teada, et hakkab elektrimootoriga Jaguar E-Type’i tootma ning pakkuma võimalust juba olemas olev E-Type särtsutoitele ümber ehitada.

Elektri-E-Type’i ideeautot tutvustas JLR Classic aasta tagasi. Nüüd öeldakse, et sellele saadud väga positiivne tagasiside julgustas neid selle kõigega edasi minema.

Elektri jõul töötaval E-Type’il kasutatav tehnika pärineb uuelt Jaguar I-Pace’ilt. Selle 40 kilovatt-tunnine aku arendab 220 kilovatti ja võimaldab väidetavasti 270-kilomeetrist sõiduulatust. Kodustes tingimustes aku täis laadimine võtab öeldavasti kuus-seitse tundi.

Kiirendusaeg paigalt sajani olla 5,5 sekundit ning originaaliga võrreldes kaaluvat elektrimootoriga versioon umbes 80 kilogrammi vähem.

Bensiinimootoriga Jaguar E-Type’ist eristavad uutmoodi varianti lisaks ilmsele, nagu summutitorude ja manuaalkäigukasti puudumine ning kütuseluugi taha peidetud pistikule, ka näiteks leedesituled. Bensiinimootori vahetus elektrimootori ja selle juurde kuuluva vastu on tootja kinnitusel täielikult nii-öelda tagasipööratav.

Hindade kohta esialgu info puudub.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.